Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjør du når du kjeder deg?


Guest Maritus

Recommended Posts

Guest Maritus
Skrevet

Ja, overskriften sier alt! Hva gjør du når du kjeder deg??? :ahappy:

Skrevet

Trener mer med hundene, surfer på youtube, går en tur med kameraet (om været er greit), leser pensum (eller var det kanskje mer ønsketenkning? :ahappy: ). Eller så maser jeg på folk på msn, sms eller tvinger samboeren til å finne på noe sammen med meg.

Skrevet

Når jeg kjeder meg så spiller jeg enten WOW, trener litt med Abby, eller så mediterer jeg. :ahappy: Er ikke alltid jeg får tid til dette, så det er litt sånn "jippii, jeg har ingenting å gjør på, da kan jeg meditere!" :ahappy:

Skrevet

Kjeder meg som regel når hundene sover så da går jeg ikke tur eller noe sånt. Da sitter jeg her på hundesonen og surver litt på andre nettsider. Eller så titter jeg bare på tv, selvom det er serier jeg ikke liker.

Skrevet

Hmm.. rekker svært sjeldent å kjede meg, men gjør jeg det, så enten leker jeg med Mike, børster han, trener, godbitsøk inne, eller plager samboern med min kjedsomhet :ahappy:

Guest lijenta
Skrevet

hehe så kjekt sitter jher og kjeder meg og surrer rundt på nette. Både jeg og hundene begynner å bli tussetefor jeg har et kne med betennelse i slimposen og alt gjør i grunnen vondt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...