Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du stilt for noen av disse dommerene?


Mailin

Recommended Posts

Skrevet

Har noen av dere stilt for Per Svarstad fra Sverige, eller Leni Nousiainen fra Finland?

Hva var de ute etter (stort, smått, mye pels, lite pels, kraftig, spinkle)?

Skrevet

Har ikke stilt for Per Svarstad, men kjenner til ham, da han driver oppdrett av sheltie. De han selv oppdretter der er middels store eller over, rimelig kraftige, og med en del pels ja. Han har også begynt å benytte en hannhund av amerikansk type sheltie i avl, disse er enda grovere og har kraftigere hoder, så jeg antar det er typen han generelt vil foretrekke, sikkert også på aussie..

Skrevet

hehe:) Tja.. da tror jeg vi skal spare de pengene når han er dommer! Jeg har en liten, litt lettere aussie med forholdsvis lite pels (i forhold til mange andre aussier i utstillingsringene). Gutten min er ikke feminin, men han er ikke så utrolig grov akkurat :rolleyes:

Tro hva Leni er ute etter da..

Skrevet

Vi har stilt for Per Svarstad, og gjør det gjerne igjen! :ahappy:

Han gav Albin cert, BIR og BIG 5!

Albin er en veldig liten(av høyde) hannhund med MASSE pels. Han har kort hals, korte føtter og litt knappe vinkler bak. Han har også en ekstremt kraftig benstamme!

Han kan ikke være særlig opptatt av bevegelser da det stort sett er leivinga i fronten Albin får trekk for ellers.

Steinkjeroghundorp059.jpg

Steinkjeroghundorp177.jpg

Ja,jeg er litt stolt :innocent:

Hvor er det han skal dømme?

Skrevet

Har stilt Tequila for han på valpeshow, 4 mnd gammel. Hun er veldig liten, har endel pels, og han likte henne godt. Hun ble 2 beste tispe.

Skrevet

Dette er på Lofotutstillinga i begynnelsen av august. Vi skal kanskje ned å se på et valpekull (Rhodesian ridgeback, sambo skal ha), og lurte litt på om jeg skulle stille samtidig, for morroskyld..

Er ikke så veldig bitt av utstillingsbasillen (skal ikke engang stille her hjemme nå i juni...) enda, kanskje ikke så rart iom at hunden er sånn som han er;) Han blir nok "bra" til slutt, men jeg vet at linjene hans utvikler seg sent, og alle konkurrentene er stortsett grovere og med mye mer pels :rolleyes:

Vel, er jo greit, da går de pengene inn på oppvaskmaskin-kontoen;)

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...