Gå til innhold
Hundesonen.no

Skrittelletråd uke 21, 2007


vipsen

Recommended Posts

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar
Guest Christine
Skrevet

7806+ en heldags gymtime med løping som tema, gåing litt uten skritttelleren, også 40 mins sykkeltur.

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg er bare på skarve 3925 skritt i dag, men i morgen er det en ny dag og da skal vi over 10000 skritt. Men har vært litt flink i dag, ingen cola, bare farris. Hurra!

Skrevet

Jeg er ikke med på dette... alt for stort konkuranseinstinkt. Sa da trasker og går jeg uendlighet bare for å slå westminster :innocent:

MEN jeg kan være med å heie og støtte! Superflinke er dere alle samme (dog er jeg helt sikker på at IW klarer å gå ett par skritt til)!

Heia på dere!

Skrevet
MEN jeg kan være med å heie og støtte! Superflinke er dere alle samme (dog er jeg helt sikker på at IW klarer å gå ett par skritt til)!

Heihei, jeg hadde faktisk bare på meg skrittelleren ca to timer mens jeg satt på pcen i går kveld altså :innocent: I dag skal nye høyder nåes! ....i det minste satte jeg en lav standard for meg selv, så jeg kommer til å ha DEN lekre fremgangskurven!

Skrevet

Morgenturen min i går var på 7667 skritt, hehe. Som Margrete - for stort konkurranseinstinkt *fnis* Men jeg fungerer fint som heiagjeng! :icon_fun:

Guest Gråtass
Skrevet
Morgenturen min i går var på 7667 skritt, hehe.

Det er sykt.. Både at du orker å gå så langt om morgenen (er ikke det ca 5,5 km) og at du har tid til å gå så langt på den tiden av døgnet.. Da er jeg ihverfall i tilnærmet komaland.

Skrevet

Jeg vil og være med! Men må få meg en skritteller... Noen som vet hvor jeg kan få tak i det? :rolleyes: Forøvrig noen imponerende tall her!

Skrevet
Jeg vil og være med! Men må få meg en skritteller... Noen som vet hvor jeg kan få tak i det? :rolleyes: Forøvrig noen imponerende tall her!

apoteket har, sikkerts sportsbutikker også! :innocent:

Tok min på meg kl 21 00 når jeg gikk en tur ut i går så ble kun 4178 skritt.

Teller vi per dag, eller en uke?

Skrevet

Gårsdagens skritt var 16653(kan "skylde" på hunden for de fleste)

Hittil i dag er jeg kommet til 8847 skritt, men har bl.a. løpt cooper's test i gymmen i dag :innocent:

Skrevet
Hittil i dag er jeg kommet til 8847 skritt, men har bl.a. løpt cooper's test i gymmen i dag :innocent:

Hihi, det har jeg også - og jeg er på 10267 skritt foreløpig. Så kommer det hundetreff med rundt 3000-4000 skritt til seinere i kveld...

Skrevet
Hihi, det har jeg også - og jeg er på 10267 skritt foreløpig. Så kommer det hundetreff med rundt 3000-4000 skritt til seinere i kveld...

Oioi! Nå føler jeg nesten(men bare nesten) for å gå ut på løpetur. Har visst litt konkurranseinstinkter jeg også...

Skrevet

Hittils i dag har jeg gått 10854 skritt og nå skal jeg snart på hundetrening med noen tusen skritt også til byen å se på fotballkamp. Og jeg skal gå :innocent:

Skrevet

Jeg er ikke med på dette fordi jeg hadde grisebanket dere alle :innocent:

Jeg er varebestiller i et bygg på 22 000 m2 og jeg går ustanselig i 7-8 timer når jeg er på jobb.. Noen av de mer "stasjonære" ansatte har gått ned 5-6 kg siden oppstart pga all traskingen og jeg er vel en av de som iler mest på hele bygget. I tilegg har jeg to hunder hjemme... Jeg orker ikke vite hvor mange skritt jeg går!

Men jeg får betalt for all traskingen da *knis*

Skrevet
Jeg vil og være med! Men må få meg en skritteller... Noen som vet hvor jeg kan få tak i det? :rolleyes: Forøvrig noen imponerende tall her!

Claes Olsson! Fjerde etasje på Oslo City eller oppe i Storgata(?).

Skrevet

Tror ikke jeg gidder å være med på dette jeg, da må vi i tilfelle lage en klasse for oss som ikke har mulighet til å rekke over 10 000 hver dag :innocent:

Skrevet

Alle kan da ikke gå over 10 000 hver dag, vi får heller glede oss ( :ahappy: ) over de skritta vi får til på telleren! :innocent:

Skrevet

Jeg som var så fornøyd med skrittene mine i går, inntil jeg så softis' skritt :ahappy:

Mandag: 16 653

Tirsdag: 20 136

Sum hittil: 36 789

(I dag har jeg hittil bare gått 2284, straffer seg å kjøre bil!)

Skrevet

Fikk skrittelleren min i dag jeg! :ahappy: Så det var jo ganske så kjapp levering da! Så nå er den på! Men tror ikke det blir mange skrittene i dag altså! Har ppd innlevering i morgen, to timers prøve og jeg får vite om jeg kommer opp i eksamen! :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...