Gå til innhold
Hundesonen.no

Lille Tino Tøff


Rabalder

Recommended Posts

Må bare legge ut noen bilder av lille Tino ;)

En nydelig liten blanding av shih Tzu og Bichon Havanais på 8 uker.

Han er min mor og søsters hund, altså ikke min, men jeg tar meg av klipp av pels og skal passe han i ferier o.l.

IMGP8456biltur.jpg

Før klipp

IMGP8480hjemme.jpg

Etter første klipp, bare for å få vekk pelsen fra øynene slik at han fikk se.

stetino.jpg

Siste klipp og så utrolig søt ;)

Han er en ganske smart og livlig liten valp, men har også en god av knapp. Han har ikke hatt et eneste uhell på 3 døgn og sovner med en gang han blir lagt i sengen sin :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Mer bilder av Tino :P

Jeg har passet han en uke nå og han er jo bare herlig. Han er ganske tøff til å være så liten og har veldig lyst til å være med større hunder og leke selv om han blir tråkket på.

Har klippet han helt nå, skulle egentlig bare klippe litt på lengden, men så fant jeg fort ut at klippemaskinen ikke var særlig god og det endte med at han ble ganske kort.

IMGP8819.jpg

Løpe etter Balder

IMGP8841.jpg

Sovner søtt på fanget til fremmede :P

IMGP8866.jpg

Jeg kaller han bare lille piraja!

IMGP8885.jpg

IMGP8920.jpg

Kjekt å sitte i vinduskarmen

IMGP8930.jpg

Traff på hestevennen til Balder, men det var fryktelig skummelt og hesten måtte knurres og bjeffes på.

IMGP8934.jpg

Poserer fint

IMGP8952.jpg

Ser veldig opp til Onkel Balder

IMGP8966.jpg

Sover søtt

IMGP8968.jpg

På sosialiseringstur i Sandnes under sandnesuka

IMGP8986.jpg

Hilser på "stor og svart" hund.

IMGP9039.jpg

Må bite Onkel Balder i øret :P

IMGP9034.jpg

Balder lar han ikke slippe unna med det og må vise hvem som bestemmer

IMGP9032.jpg

IMGP9043.jpg

Etter "bank" må man smiske

IMGP9022.jpg

Blitt gode venner og sover søtt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tino fikk nytt navn i dag, nå heter han Tino Tøff.

Han er nå 11 uker og var med Balder på badetur i dag. Først stod han og pep og trippet når Balder apporterte ballen, så plutselig ploppet han uti og la på svøm :Laugh: Han var så stolt etterpå og skulle gå hele veien hjem selv, en sta liten tøffing :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Søt liten tøffing det der, ja :lol: Skjønner godt at folk kan tro at det er cavalier i han. Er han 50/50 blanding? Ser ut som om han har fått mer fra shih-tzuen enn fra havanaisen i utseendet.

ÅÅ så søt.

Man skulle registrert blandingsraser altså, også kunne dem gå på utstilling ogs likt :lol:

Havanais/shih-tzu-blandingen er det faktisk flere som driver bevisst avl på, og de har som mål at den skal få status som egen rase. (Om de lykkes med det er selvfølgelig et helt annet spørsmål...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Søt liten tøffing det der, ja :lol: Skjønner godt at folk kan tro at det er cavalier i han. Er han 50/50 blanding? Ser ut som om han har fått mer fra shih-tzuen enn fra havanaisen i utseendet.

Havanais/shih-tzu-blandingen er det faktisk flere som driver bevisst avl på, og de har som mål at den skal få status som egen rase. (Om de lykkes med det er selvfølgelig et helt annet spørsmål...)

Både moren og faren er blandinger, faren så mest ut som shih tzu og moren som havanaise. Vet ikke helt hvor mye det er av hver rase. Alle valpene lignet mest på faren i dette kullet. Dette kullet var ikke helt planlagt slik jeg har forstått det, da moren nylig var blitt overtatt og ting skjedde :lol:

Har sett nå etter Tino kom inn i familien at det er en god del shih tzu/ bichon blandinger både på finn og på blocket, så de er tydeligvis populære. At det er folk som prøver å få det til egen rase ble vi ikke klar over før i ettertid.

Men han har hvertfall endret mitt syn på små hunder, ikke at jeg hadde noen voldsomme fordommer, men han har åpnet øynene mine litt mer for slike små og vist at de faktisk er like mye hund som de store :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har sett nå etter Tino kom inn i familien at det er en god del shih tzu/ bichon blandinger både på finn og på blocket, så de er tydeligvis populære. At det er folk som prøver å få det til egen rase ble vi ikke klar over før i ettertid.

Men han har hvertfall endret mitt syn på små hunder, ikke at jeg hadde noen voldsomme fordommer, men han har åpnet øynene mine litt mer for slike små og vist at de faktisk er like mye hund som de store :lol:

Det virker som om det har blitt en trend å blande havanais i alt mulig. (Hehe, skjønner jo at alle vil ha en bit av havanaisen :rolleyes:) Treffer stadig oftere på havanaisblandinger. Flere av dem viser seg å være fra planlagte kull. Jeg har truffet et par havanais/shih tzu og de har virket som om de var greie og morsomme hunder, uten at jeg fikk tid til å bli så veldig godt kjent med dem.

Kjempeflott at Tino har endret synet ditt på små hunder :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...