Gå til innhold
Hundesonen.no

Retriverkobbel


Recommended Posts

Skrevet

Vi er jo mye ute og det hadde vært så mye lettere om vi hadde hatt retriverkobbel! Jeg sitter på nettet og leiter etter det og finner mange flotte. Problemet er at de er så tykke! Vet dere om en plass hvor de selger litt tynnere retriverkobbeler?

Abby blir jo helt borte når jeg tar på henne ett sånt kobbel.. :hmm:

Skrevet

heter jo retrieverkobbel for det er ment for retrieverrasene... :hmm:

Men et utstillingskobbel har jo ca samme funsjon...

De aller fleste dyrebutikker har det...

Skrevet

Jeg fant jeg fant! :hmm: Skikkelig retriverkobbel for små hunder. Tenkte på utstillingskobbel, men ville ha noe litt tykkere enn dem. :hmm:

Skrevet
HER! Ble litt vanskelig på valpesosialiseringen når jeg måtte ta av og på halsbåndet, så da bestilte jeg meg en retriverkobbel. :o
Skrevet

bruker mye slike bånd selv og må jo si at 17mai blir litt artig med hvite hunder hvor den ene har rødt og den andre har blått retriver bånd hehehe.

Men jeg må jo si at jeg aldri har angret på kjøpet da,veldig greie å ha når vi er på utstillinger, lett å ta av og på og de klarer ikke å vri seg ut av båndet.

Skrevet
HER! Ble litt vanskelig på valpesosialiseringen når jeg måtte ta av og på halsbåndet, så da bestilte jeg meg en retriverkobbel. :o
Yay! Det har jeg og lyst på, har slitt ganske mye med halsbåndet jeg og. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...