Gå til innhold
Hundesonen.no

Logobruk i ringen


tuppetroll

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og et par andre skal trykke opp egne tskjorter med litt logo og stæsj på til belgerklubbens spesialutstilling i pinsen. På den skal vi bla. bruke den lokale hundeklubbens logo. Jeg hadde inntrykket av at det var kennelnavn og lignende ting som var forbudt å bruke i raseringen, men snakket med en ringsekretær for en ukes tid siden som mente at det var kommet nye regler fra nyttår. Der skulle det bla. stå at alle slags hunderelaterte logoer og navn var forbudt innenfor ringbåndene, både innen lp og utstilling. Jeg synes jo dette virker ekstremt ulogisk siden ca. alle lpstartende har på seg tøy med klubblogo på, men følte likevel at jeg måtte sjekke. Er det noen her som vet hva regelverket sier?

Guest Vicky
Skrevet

Det syns jeg hvertfall ville vært fryktelig rart. Så mange som jeg har sett gå med klubbdresser når de går konkurranser.

Skrevet
Jeg og et par andre skal trykke opp egne tskjorter med litt logo og stæsj på til belgerklubbens spesialutstilling i pinsen. På den skal vi bla. bruke den lokale hundeklubbens logo. Jeg hadde inntrykket av at det var kennelnavn og lignende ting som var forbudt å bruke i raseringen, men snakket med en ringsekretær for en ukes tid siden som mente at det var kommet nye regler fra nyttår. Der skulle det bla. stå at alle slags hunderelaterte logoer og navn var forbudt innenfor ringbåndene, både innen lp og utstilling. Jeg synes jo dette virker ekstremt ulogisk siden ca. alle lpstartende har på seg tøy med klubblogo på, men følte likevel at jeg måtte sjekke. Er det noen her som vet hva regelverket sier?

Heisann. Det stemmer at det kom nye regler 010107, disse har blitt revidert 3-tre ganger etter første utgave. Ringsekretærene skal også ha blitt oppdatert på disse revisjonene, men som kjent tolkes disse reglene litt ut fra folks egne meninger og hva som sies ... Men Utstillingsreglene er klare i sin tale:

Punkt 5.10 Profileringsklær: Det er ikke tillatt for utstiller under bedømmelse å bære klær o.l med synlig kennelnavn.
Det står ikke noe om noe annet i dette punktet. En må også ta hensyn til punkt 7. Dommere, funksjonærer og ringpersonell : Her står det
Øvrige funksjonærer kan melde på og fremføre hund til bedømmelse. Ved fremføring av hund er det forbudt å bære synlig funksjonærmerke.
Dette er definert som - merke, klesplagg ol. - som kjennetegner funksjonærer. Dere kan bruke disse genserne hvis dette ikke er en "uniform", for klubben. Klubene selger jo sine klubbefekter til medlemmene og disse er altså ikke med i denne definisjonen.

DCL

Skrevet
Heisann. Det stemmer at det kom nye regler 010107, disse har blitt revidert 3-tre ganger etter første utgave. Ringsekretærene skal også ha blitt oppdatert på disse revisjonene, men som kjent tolkes disse reglene litt ut fra folks egne meninger og hva som sies ... Men Utstillingsreglene er klare i sin tale: Det står ikke noe om noe annet i dette punktet. En må også ta hensyn til punkt 7. Dommere, funksjonærer og ringpersonell : Her står det Dette er definert som - merke, klesplagg ol. - som kjennetegner funksjonærer. Dere kan bruke disse genserne hvis dette ikke er en "uniform", for klubben. Klubene selger jo sine klubbefekter til medlemmene og disse er altså ikke med i denne definisjonen.

DCL

Den var grei å ha med seg! Jeg har også lurt en del på det der :innocent:

Skrevet

Uff... føler meg blond nå :innocent: Men må bare spørre for sikkerhets skyld.

Ta f.eks en instruktør. Instruktørene på Oslo Hundeskole har vester med hundeskolens logo på ryggen. Er det forbudt å bruke vest som denne?

Skrevet
Uff... føler meg blond nå :innocent: Men må bare spørre for sikkerhets skyld.

Ta f.eks en instruktør. Instruktørene på Oslo Hundeskole har vester med hundeskolens logo på ryggen. Er det forbudt å bruke vest som denne?

Nei, tror ikke du kan ha på denne når du er inne til bedømmelse, men du kan ha den på uten for ringen :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...