Gå til innhold
Hundesonen.no

Logobruk i ringen


tuppetroll

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og et par andre skal trykke opp egne tskjorter med litt logo og stæsj på til belgerklubbens spesialutstilling i pinsen. På den skal vi bla. bruke den lokale hundeklubbens logo. Jeg hadde inntrykket av at det var kennelnavn og lignende ting som var forbudt å bruke i raseringen, men snakket med en ringsekretær for en ukes tid siden som mente at det var kommet nye regler fra nyttår. Der skulle det bla. stå at alle slags hunderelaterte logoer og navn var forbudt innenfor ringbåndene, både innen lp og utstilling. Jeg synes jo dette virker ekstremt ulogisk siden ca. alle lpstartende har på seg tøy med klubblogo på, men følte likevel at jeg måtte sjekke. Er det noen her som vet hva regelverket sier?

Guest Vicky
Skrevet

Det syns jeg hvertfall ville vært fryktelig rart. Så mange som jeg har sett gå med klubbdresser når de går konkurranser.

Skrevet
Jeg og et par andre skal trykke opp egne tskjorter med litt logo og stæsj på til belgerklubbens spesialutstilling i pinsen. På den skal vi bla. bruke den lokale hundeklubbens logo. Jeg hadde inntrykket av at det var kennelnavn og lignende ting som var forbudt å bruke i raseringen, men snakket med en ringsekretær for en ukes tid siden som mente at det var kommet nye regler fra nyttår. Der skulle det bla. stå at alle slags hunderelaterte logoer og navn var forbudt innenfor ringbåndene, både innen lp og utstilling. Jeg synes jo dette virker ekstremt ulogisk siden ca. alle lpstartende har på seg tøy med klubblogo på, men følte likevel at jeg måtte sjekke. Er det noen her som vet hva regelverket sier?

Heisann. Det stemmer at det kom nye regler 010107, disse har blitt revidert 3-tre ganger etter første utgave. Ringsekretærene skal også ha blitt oppdatert på disse revisjonene, men som kjent tolkes disse reglene litt ut fra folks egne meninger og hva som sies ... Men Utstillingsreglene er klare i sin tale:

Punkt 5.10 Profileringsklær: Det er ikke tillatt for utstiller under bedømmelse å bære klær o.l med synlig kennelnavn.
Det står ikke noe om noe annet i dette punktet. En må også ta hensyn til punkt 7. Dommere, funksjonærer og ringpersonell : Her står det
Øvrige funksjonærer kan melde på og fremføre hund til bedømmelse. Ved fremføring av hund er det forbudt å bære synlig funksjonærmerke.
Dette er definert som - merke, klesplagg ol. - som kjennetegner funksjonærer. Dere kan bruke disse genserne hvis dette ikke er en "uniform", for klubben. Klubene selger jo sine klubbefekter til medlemmene og disse er altså ikke med i denne definisjonen.

DCL

Skrevet
Heisann. Det stemmer at det kom nye regler 010107, disse har blitt revidert 3-tre ganger etter første utgave. Ringsekretærene skal også ha blitt oppdatert på disse revisjonene, men som kjent tolkes disse reglene litt ut fra folks egne meninger og hva som sies ... Men Utstillingsreglene er klare i sin tale: Det står ikke noe om noe annet i dette punktet. En må også ta hensyn til punkt 7. Dommere, funksjonærer og ringpersonell : Her står det Dette er definert som - merke, klesplagg ol. - som kjennetegner funksjonærer. Dere kan bruke disse genserne hvis dette ikke er en "uniform", for klubben. Klubene selger jo sine klubbefekter til medlemmene og disse er altså ikke med i denne definisjonen.

DCL

Den var grei å ha med seg! Jeg har også lurt en del på det der :innocent:

Skrevet

Uff... føler meg blond nå :innocent: Men må bare spørre for sikkerhets skyld.

Ta f.eks en instruktør. Instruktørene på Oslo Hundeskole har vester med hundeskolens logo på ryggen. Er det forbudt å bruke vest som denne?

Skrevet
Uff... føler meg blond nå :innocent: Men må bare spørre for sikkerhets skyld.

Ta f.eks en instruktør. Instruktørene på Oslo Hundeskole har vester med hundeskolens logo på ryggen. Er det forbudt å bruke vest som denne?

Nei, tror ikke du kan ha på denne når du er inne til bedømmelse, men du kan ha den på uten for ringen :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...