Gå til innhold
Hundesonen.no

Løpetider er rare greier.


ida

Recommended Posts

Skrevet

Fibi fikk altså løpetid nummer to for noen dager siden. I dagene før var hun urimelig treig og "fjern", så jeg hadde en mistanke om at noe var på gang. Men nå er det bare helt bortkastet å prøve å jobbe med noe som helst. I går gikk vi en helt vanlig tur og jeg tok en liten stopp for å plukke liljekonvall (de er så fiiine). Fibi satte seg, så jeg slapp lenka og lot henne sitte der, mens jeg plukket litt rundt omkring. Da jeg var ferdig, ropte jeg på henne. Prinsessa rører ikke en pote, men snur seg mot meg og sier (ja, jeg hørte det helt tydelig!), "Hallo, jeg har mensen eh, må jeg tenke også? :) Vil du meg noe, så kom og hent meg!" :)

Så den lille primadonnanen er nå en helt vanlig hund som går vanlige turer med et minimum av krav i de nærmeste ukene. Kjedelig for meg, helt greit for henne! Er det andre tisper som har en helt egen løpetidpersonlighet?

Skrevet

Hehehehe! Jeg er veldig spent på frøkna mi hvordan hennes perioder vil bli. Jeg mistenker sterkt at det er noe, et eller annet, på gang i det lille søte hodet hennes for tiden. Hun er 8mnd så det er vel ikke så rart om det er løpetiden og hormonene som begynner å røre på seg. Hun finner liksom på så mye rart som ikke er "typisk henne" .. Som å plutselig bli veldig interessert i en jogger, men den neste ser hun ikke engang... Noen MÅ hun hilse på, mens noen bare går hun rett forbi og det virker ikke som hun ser de engang. Også har vi denne rare atferden hvor hun stiller seg "over" føttene våre titt og stadig. Også over ansiktet til samboeren min. Virker som hun vil at han skal lukte/vaske henne "der" :)

Også syter hun mer enn vanlig... Pip pip pip piiiip.. Mjauuu? Piiiip biiiip.. Mjaa'aa'aaaaauuuu!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...