Gå til innhold
Hundesonen.no

Brennende sol hos dere?


HHC

Fargen er?  

44 stemmer

  1. 1.

    • Fortsatt like bleik
      19
    • Litt friskere farge
      8
    • Fått farge i solen
      3
    • Fått farge og skille
      11
    • Jukset meg tan-brun
      3
    • Jukset med syden
      0


Recommended Posts

Skrevet

Solen kommet hos dere?

Her ligger vi ute i hvert friminutt om dagen, har blitt litt farge, og oppdaget så smått et lite skille i går :)

HERLIG!

Hvordan er det ellers i landet!?

PS; Syden og solarium er "juks" :)

Skrevet

Haha, herlige sør norge <3

Ingvild da - jeg skal på cruise i middelhavet, kan ikke komme der som den hvitingen jeg er forstår du vel? :Laugh:

Skrevet

Jeg har vært pittelitt ute i sola, så de som kjenner meg best ser at jeg har piiittelitt mer farge i trynet og sånt. Men for en som ikke kjenner meg, så ser jeg nok likblek ut uansett da jeg ikke akkurat er født halvt neger. :rolleyes:

Skrevet

Jeg har fått skiiille:D Joho! Elsker det når fargen begynner å komme jeg.. Føler meg mye friskere, mer opplagt, penere, mer sporty.. Osv.

Skrevet

Er ute omtrent hele dagen jeg.. Men farge? Nei den har ikke kommet til Ellen.. -_- Vær glad for hver pigment dere har folkens! Er jeg ute blir jeg rød og kanskje litt brun (Bare jeg som ser forskjellen da.) Men noe flott farge det får jeg ikke. (Kanskje det bare er den dårlige tålmodigheten min? For jeg er jo ikke albino da! :)) Jeg skal jukse! Skal i sånn tanning salong. Men du lukter jo så vondt etterpå.. :)

Skrevet

Jeg har fått tydelig skille :) Men blir jo overhode ikke brun i ansiktet <_<

Dessuten bør det føyes til at jeg er i frankrike, selv om jeg krysset av på "fått farge og skille" :)

Skrevet

Jeg blir brun med en gang jeg kommer ut i solen (uten juks!^^)

Jeg sovna på terassen i stad med en hånd på magen og du kan si at det ser man og jeg er utrolig nok ikke solbrent men brun :)

Skrevet

Har skille siden i fjor, men nå har jeg jukset meg tan-brun :)

Men strålende sol er det i hvertfall, og har sikkert blitt pittelitt brun av den og :)

Skrevet
Har skille siden i fjor, men nå har jeg jukset meg tan-brun :)

Men strålende sol er det i hvertfall, og har sikkert blitt pittelitt brun av den og :)

Sånn salong farge da? :P Hvor lenge varer det? Og lukter det vondt ennda? (Ei venninne av meg gjorde det for noen år siden, men da var jo det salong greiene ganske nytt.)

Skrevet

her er det sol og fint vær, men har ikke noe hastverk i å bli brun.

Jenter, hold dere unna sånn "fake" farge. HVERTFALL så man ser ut som (eeeh) ikke-norsk.

Finnes ikke styggere. (beklager, men det ser bare ikke bra ut, folk ser ut som Quang i terkel og knipe).

Skrevet

Litt lett for folk som faktisk blir brune å si da.. :) Og det kommer jo an på dosen. Har ikke tenkt å bli afrikaner liksom. :)

Skrevet
Litt lett for folk som faktisk blir brune å si da.. :P Og det kommer jo an på dosen. Har ikke tenkt å bli afrikaner liksom. :)

Jeg blir ikke lett brun :)

Skrevet

Jeg så en gang ei jente som tydeligvis hadde bomma litt på no solgreier. Hun var oransje i ansiktet. Skikkelig oransje. Type sånn - og nei jeg overdriver ikke:

index_oransje_bg.gif

Stakkar jente. Hold dere unna solting, tror uansett ikke det er spesielt sunt. Dessuten burde vel alle være skremt etter å ha sett Friendsepisoden hvor Ross tar spray-tan?

1003a.jpeg

Skrevet

Det er sånn farge, og noe ala Ross jentene rundt her ser ut som. Og det er ikke mye pent.

Blir skremt jeg. Hvem kan like noe sånt :shocked:

Skrevet

Jeg har blitt maks solbrent på armene, og jeg har blitt kjempebrun i fjeset. Har aldri vært så brun i mai. :) Det hjelper visst på brunfargen å ha hund.

Skrevet

Får ikke noe særlig til farge jeg. Kan hende jeg blir solbrent men ikke noe mer. Sol har vi ikke her, ikke noe særlig varme heller. Vurderer å legge meg i solarium jevnt fram mot sommeren så jeg iår kanskje kan la være å blende folk :closedeyes:

Skrevet
Og om du bare blir rød av sola da? :)

Da bruker du masse solkrem så man bygger opp en farge sakte- og bruker spray tan eller fake tan i mellomtiden- som på bildet. Det kan nemlig være kjempefint:D (Ja, det er en fake brunfarge).

Guest Christine
Skrevet
Jeg så en gang ei jente som tydeligvis hadde bomma litt på no solgreier. Hun var oransje i ansiktet. Skikkelig oransje. Type sånn - og nei jeg overdriver ikke:

index_oransje_bg.gif

Det er jo meg du snakker om!! :)

Skal ta sol et par dager(uker :) ) nå, må jo bli brun før sommeren vettu! :P

Skrevet
(hvit er ingen farge:p)

Jeg er aldri hvit, ikke engang nå selv om sola nesten ikke har vært samme (eller jo, den strålte en stund før vi fikk den andre vinteren vår med en halvmeter snø), til og med nå er jeg både brun og rosa i ansiktet + avflasset nese.... Det blir som oftest mest av de to siste da.

Det er jo meg du snakker om! :)

Hahah, nei det er det ikke.

Skrevet

Jeg er brent og har fått nesen full av fregner <_<

Satt på Aker brygge med jobben i dag (i jobbsammenheng) i 5 timer i stekende sola, og er helt rød i annsiktet, og på brystet og masse fregner. Så nå venter jeg på at det hærlige flasset kommer :)

Men ellers så er sola veldig fin da :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...