Gå til innhold
Hundesonen.no

Unngulls Dana de Dana - Abbygail


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

Abby er en liten petit brabancon frøken som kom til meg 30. mars i år. Født 2. januar hos oppdretter i fredrikstad. Hun er ei lita frøken med masse energi og tror hun er tøffere enn toget, spesielt om hun har Aro å støtte seg til.

Hun elsker å løpe og leke, bite på alt hun finner, sove på meg, terge Aro og bite på Charlie. Hun er rett og slett slik en valp skal være. :)

Abby med lillebror Dennis hos oppdretter:

421499636_6cc40b2b25.jpg

Aro ble overlykkelig da han fant ut at den snåle saken kunne lekes med:

442033197_77ce10c8d4.jpg

Full fart og stormende jubel:

467713506_1c63cea603.jpg

Pene knøtta mi:

442029506_4ec72b6921.jpg

Planen med henne er ikke helt klarlagt enda, jeg har lyst til å prøve meg på utstilling for å se om hun kan gjøre det bra der. Ellers er vi på valpekurs i helga og satser på å fortsette å trene lydighet ol. dersom hun syns det er moro. Foreløpig ser det bra ut. :icon_redface:

  • Svar 170
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Takk lunacop! Jeg syns hun ser bra ut, men jeg er jo ikke akkurat objektiv da. Oppdretter skal ha henne en uke mens jeg drar på ferie, så da får jeg vel litt mer kvalifisert syn på hvordan hun har utviklet seg siden jeg fikk henne enn det jeg klarer å gi. :)

Sjarmtroll ja, og hun vet det SÅ godt. :icon_redface:

Skrevet

Hehe godt å høre. Knøtta hilser til både Elling og Luni og sier at de må huske å trimme deg godt. :icon_redface:

Skrevet

Det gjør de :Laugh:

I dag har det vært 2 ganger 2 timer i skogen.

Luni svømmer(vannaport)og Elling rapper gjenstanden når hun kommer iland med den :)

Må nesten kjøre dem litt hardt, så jeg kan ta noen timer hundefri ut på motorsykkelen :icon_redface:

Skrevet

Hehe fin arbeidsfordeling det. :icon_redface: Knøtt har vært på kurs i dag, så hun veksler mellom å sove som en stein og tippe over i overtrøtt raptus.

Skrevet

Vurderer kurs med Elling også etterhvert...siden han er en enkel liten sjel, og ikke er problematisk ovenfor andre hunder.

Må bare finne noe som virker artig først :rolleyes:

Skrevet

På tide med noen nye knøttebilder:

479710038_4ef81008ef.jpg

Terrordyret Charlie er ypperlig leke og sengekompis sier Abby.

479723003_f851859ff2.jpg

Skumle sjøen tok pinnen hennes.

479722087_bee1c4bdde.jpg

Liten ja. :D

479720999_11e363ef81.jpg

Guest Just me!!
Skrevet

Så herlig! Vi kommer nok og plager dere litt en dag, Archie er ikke så dum lenger. ;)

Hun var liten i forhold til ballen på et av de øverste bildene! :D

Skrevet

Herregud så herlig! En rse jeg egentlig ikke fester blikket ved, men de er jo, når jeg ser nøyere etter, utrolig stilige og søte!

Skrevet

Hun er en utrolig kul liten sak. Har nå blitt 3kg. Hopper glatt opp i seng og sofa, prøver å hoppe opp på fanget mitt, men får det ikke helt til enda.

"Halla! Hva skjer a'?"

493697075_23df432c16.jpg

Full fart:

493698339_90d8ec52bc.jpg

Ikkeno å si på stilen hvertfall :D

493677976_ced9fe631d.jpg

"I can flyyyy!"

493700585_a70593c418.jpg

Kamplysta er det ingenting å si på. Bitepølsa falt i smak så håper å få bygget opp den som skikkelig forsterker.

493683902_15c7eaa778.jpg

Tøffa:

493673444_95fb55c296.jpg

Aro er ikke helt i form om dagen, men pen er han likevel. :D

493680256_a352475072.jpg

493704167_72965ca7a3.jpg

Skrevet

Han har vondt i rygg/bakbein og nakke. Vært to ganger hos osteopaten, men ser ikke bedring, så skal prøve med akupunktur.

  • 1 month later...
Skrevet

Going for the kill:

575529138_4a130a96d5.jpg

Size does not matter:

575715319_68450eb980.jpg

Ok, litt da:

575719821_793a7bd032.jpg

Abby betrakter riket sitt:

575523706_21a4646e4e.jpg

Profil

575518646_3a7981db87.jpg

Fin sovestilling?

575692421_03ac8a8856.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Abby har nå passert 6 mnd. og løpetiden er i gang. Hormonene melder sin ankomst med brask og bram så dette kan bli interessant. I det ene øyeblikket skal hun takle verden på sin måte på strak arm, og i det neste er hun en skjelvende liten valp som trenger trøst av mamman sin. Men verdens skjønneste rare lille hund er hun enda. :)

Ferien i år gikk til sørtrøndelag. Langt inni skogene. Tre bikkjer, masse skog, litt mygg og masse regn.

Gamlemor Rexie, sjefa i egen person.

860273483_64e2a5eceb.jpg

Jeg tester black and white funksjonen på kamera mens Aro bare er pen:

860171595_5630cc24cf.jpg

Jegeren Abby:

860993816_4e352bcf5a.jpg

Byttet var forøvrig en humle som unslapp rovdyrtennene.

Tøffa på tur:

860080173_898314bdd4.jpg

Drikking etter tur - møljedrikking:

860087405_085316d04e.jpg

Pen gutt:

860179457_440e314630.jpg

Sjekk rotta til venstre i bildet: "skal... komme... først... frem...!"

860973718_ddfdd45f12.jpg

Skrevet

Stilig rase, har aldri lagt noe spesielt merke til den før, hva er standarden på høyde og vekt? Jeg syns hun ser så bitteliten ut (har fått med meg at hun bare er 6mnd da) :)

Skrevet

Så fin Abby har blitt :) Stor jente, løpetid og greier!

Lille Valpa mi har ikke fått løpetid enda, hun er nå åtte mnd.. kommer vel snart nå, vil jeg tru.

Tar meg friheten til å svare MariJ;

standarden for griffons er på mellom 3,6 og 6kg som voksne. Akkurat passe stor :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...