Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Ja, ser det er noe folk (èn?!) som skriver en del engelsk her inne. Så kom jeg til å tenke på hva det står i retningslinjene:

§1.4

Forumets skriftspråk er norsk bokmål og nynorsk, svensk og dansk. Bruk av dialekt fører til advarsel og sletting av post.

Så er det lov å skrive engelsk (så lenge man ikke klipper ut fra en artikkel eller noe da? Bare lurte, fordi jeg er så ellendig i engelks, og hopper over disse innleggene. Men er det meninga at det skal være lov, så tar jeg til takke for det :D Og fortsetter bare å hoppe over disse :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"2. Slik oppfører man seg på Dyresonen

Dyresonen er en trygg plass for alle type mennesker. Vi tillatter svensk, dansk, bokmål, nynorsk og engelsk som språk. Dialekt er ikke tillatt."

http://dyresonen.no/forum/index.php?act=Reg&CODE=00

Det er bare retningslinjene som ikke er helt samkjørte, tydeligvis.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"2. Slik oppfører man seg på Dyresonen

Dyresonen er en trygg plass for alle type mennesker. Vi tillatter svensk, dansk, bokmål, nynorsk og engelsk som språk. Dialekt er ikke tillatt."

http://dyresonen.no/forum/index.php?act=Reg&CODE=00

Det er bare retningslinjene som ikke er helt samkjørte, tydeligvis.

Okey forstår :D Nei da er det ikke så lett å vite hva som er riktig.

Men takk :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så akkurat i en tråd at noen har fått kjeft for å skrive på engelsk..

Tror hundesonen må samkjøre reglene sine litt, er ikke lett å vite hva som gjelder nå.

Ja, jeg håper at det var en glipp! At personer utenifra ønsker å skrive på engelsk burde være godtatt! Det øker jo omfanget på medlemmer fra utlandet i tillegg. Dessuten, engelsk skal de fleste "av oss" kunne beherske, noe annet vil da pokker meg være pinlig :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg håper at det var en glipp! At personer utenifra ønsker å skrive på engelsk burde være godtatt! Det øker jo omfanget på medlemmer fra utlandet i tillegg. Dessuten, engelsk skal de fleste "av oss" kunne beherske, noe annet vil da pokker meg være pinlig :ahappy:

Jaja, føler meg truffet :P (er ellendig i engelsk, og så lenge personen kan skrive på norsk/svensk/dansk så kan den vel holde seg til det språket? Da får jeg hvertfall med meg alt.

neida, skal ikke være ego, så lar heller vær å lese ;)

Og skal vi få engelske medlemmer må vi jo alle begynne å skrive engelsk da, hvordan ellers skal de forstå oss :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jaja, føler meg truffet :P (er ellendig i engelsk, og så lenge personen kan skrive på norsk/svensk/dansk så kan den vel holde seg til det språket? Da får jeg hvertfall med meg alt.

neida, skal ikke være ego, så lar heller vær å lese :ahappy:

Og skal vi få engelske medlemmer må vi jo alle begynne å skrive engelsk da, hvordan ellers skal de forstå oss :ahappy:

Hehe, da er jeg liksom på "motsatt" side.. Lettere for meg å virkelig forstå hva personen sier på engelsk contra svensk eller dansk ;)

Men tenk deg da! En mengde med folk fra utlandet, kunne jo blitt riktig så internasjonalt her inne da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, da er jeg liksom på "motsatt" side.. Lettere for meg å virkelig forstå hva personen sier på engelsk contra svensk eller dansk :ahappy:

Men tenk deg da! En mengde med folk fra utlandet, kunne jo blitt riktig så internasjonalt her inne da ;)

Da hadde det blitt fryktelig vanskelig for folk å kunne delta i diskusjoner også (hvertfall for meg :ahappy: ).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da hadde det blitt fryktelig vanskelig for folk å kunne delta i diskusjoner også (hvertfall for meg :ahappy: ).

Hehe, frøken, jeg tror neppe at den utviklingen skjer over natten. Så det går seg nok til. Tviler dessuten på at det blir det største problemet :ahappy:

Engelsk er selvsagt lov, blir det veldig utbredt blir det en engelsk del.

Retningslinjene er oppdatert.

*weeee* Supert Espen, du ruuuuler. Som alltid ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer ikke til og bli et problem, hvorfor komme hit og skrive engelsk? Finnes jo kjempestore forum på engelsk. Og sikkert på dems eget språk. Grunnen til at det er lov, foreks folk som bor i Norge og vil vite mer om dyrehold her. Og lignende eksempler.

:ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...