Gå til innhold
Hundesonen.no

Rotet stamtavle, går det an å få ny?


SD

Recommended Posts

Skal ærlig innrømme at jeg har vært så forbasket sløv at jeg har rotet bort stamtavla til hunden min, og jeg finner den ikke igjen noen plasser. Ikke kan jeg huske sist jeg så den heller. Så derfor lurer jeg på om NKK sender ut en ny stamtavle, og evt hvor mye det koster og hvordan skal jeg gå frem. I stamtavlemappa lå også vaksinasjonskortet, er det mulig å dra til dyrlegen og forklare saken og spør om jeg får et nytt? De har vel de opplysningene om at jeg har vært da og da og tatt de og de sprøytene?

Skal på utstilling på lørdag, og det begynner og bli knapt med tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

www.nkk.no Ta kontakt med dem og be om kopi av stamtavla. Er ikke sikkert du får den så raskt som til Lørdag. Tror en kopi av stamtavlen koster 4 - 500 kroner.

Veterinæren har registrert på dataen når hunden din sist fikk vaksine og hva den fikk, så det er ikke noe problem å få et nytt vaksinasjonskort.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Ja til begge deler, du kan ringe din vet, de har registrert dine vaksiner så de skriver ut ett nytt vaksinasjonskort til deg. NKK kan skrive ut kopi av stamtavle, det koster kr 550 tror jeg det var, står på nettsidene deres, men hvis du må ha den før helgen, må du nok reise ned å hente den og betale kontant for å rekke det. Jeg hadde ikke stolt på at posten får det fram som oppkravssending på to dager..

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia
Skal ærlig innrømme at jeg har vært så forbasket sløv at jeg har rotet bort stamtavla til hunden min, og jeg finner den ikke igjen noen plasser. Ikke kan jeg huske sist jeg så den heller. Så derfor lurer jeg på om NKK sender ut en ny stamtavle, og evt hvor mye det koster og hvordan skal jeg gå frem. I stamtavlemappa lå også vaksinasjonskortet, er det mulig å dra til dyrlegen og forklare saken og spør om jeg får et nytt? De har vel de opplysningene om at jeg har vært da og da og tatt de og de sprøytene?

Skal på utstilling på lørdag, og det begynner og bli knapt med tid.

Sjekk sekken du hadde sist du var på utstilling *ler* (om du har vært på utstilling før i år eller i fjor høst)....... jeg finner alltid mangelvarene der.

Ellers er det som Gråtass sier.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar :icon_confused: Det står sikker noen plass, men må stamtavlen også være med på utstillingen, er retrieverklubben som arrangerer. Vaksinasjonskortet ordner seg nok, men hvis jeg må hente stamtavla i Oslo er hvor det er blir det verre. Som du/dere ser så har jeg ikke peiling.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar :icon_confused: Det står sikker noen plass, men må stamtavlen også være med på utstillingen, er retrieverklubben som arrangerer. Vaksinasjonskortet ordner seg nok, men hvis jeg må hente stamtavla i Oslo er hvor det er blir det verre. Som du/dere ser så har jeg ikke peiling.

Stamtavle trenger vel ikke være med så lenga man ikke skal øyelyse eller noe sånt?!

Men vaksinasjonskortet er nok en fordel. Vet jo ikke hvor strenge dem er på det da, men dumt om de spør og du ikke har :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...