Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hurtigkurs i kasus!


Aya

Recommended Posts

Skrevet

Skriver en oppgave om nominalbøying i norrønt, og kjenner at jeg trenger et lynkurs i kasus.. Noen som har peiling? Hva er nominativ, hva styrer det/hva kjennetegner det? Likens med akkusativ, genitiv og dativ.. Oppgaven skal leveres i morgen, så vil være takknemlig for hurtig svar!

Skrevet

Tusen takk, den har jeg faktisk allerede sett.. Men den hjalp ikke så mye:S

Skrevet

Fikk levert det *phu*. Noen som vil holde lynkurs i fonologiske variasjoner innen norske dialekter?:o

Skrevet
Fikk levert det *phu*. Noen som vil holde lynkurs i fonologiske variasjoner innen norske dialekter?:o

Bruker dere ikke kursboka fra NRK lengre? - Den var fantastisk...

Skrevet
Bruker dere ikke kursboka fra NRK lengre? - Den var fantastisk...

NRK? Nei, vi bruker Innføring i Norske Dialektar (spurkeland, tror jeg forfatteren heter), og Innføring i Norsk Grammatikk, Morfologi og Syntaks av bl.a Hans Olav Enger, som også er professor (?) ved UIS.. Greie bøker altså! Men litt vanskelige allikevel for en stakkars liten hjerne som min.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...