Gå til innhold
Hundesonen.no

Treningsklubb..


turbogutten

Recommended Posts

Vel altså jeg vil begynne med organisert lydighets trening mer en en dag i uken:P skal vel kanskje starte nede på valle hovin men vil starte i en klubb eller noe også.. ikke Oslo hundeskole.. liker ikke trenerene i Oslo eller treningstedet.. men iallefall vet dere om noen? skulle gjerne ha lært mer om positiv trening eller hva det heter.. for klikker skjønner jeg ikke helt hehe:P eller joda jeg skjønner jo hva poenget er men klarer ikke å trykke riktig hehe :) klarer å holde klikkeren opp ned så det ikke kommer noen lyd og når det kommer lyd er det ofte helt feil tid hehe :rolleyes: men håper dere har noen forslag :) er åpen fordet meste :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm. nå vet ikke jeg hvor i Oslo du holder til. men stovner hundeklubb har treninger hvor du kan stille opp, hver onsdag, og hele helga (om jeg ikke husker feil). Gå inn på www.stovnerhundeklubb.no

Takk:) bor på bryn jeg.. vet ikke åssen det er å komme seg dit jeg:P vet du? hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk:) bor på bryn jeg.. vet ikke åssen det er å komme seg dit jeg:P vet du? hehe

Sommerhalvåret trener dem på rommensletta. Vinterhalvåret, trener de i en av hallene på hellerudsletta. Rett nedenfor Exporama.

Jeg har aldri trent med de i sommerhalvåret, Men evt finn en å send mail til. Så får du nok svar på det du lurer på :)

Jeg trente hos dem i hele fjor vinter, man har mulighet til å få hjelp av trener der på onsdager, ellers kan man trene for seg selv. Du må selvsagt være medlem for å kunne være med på fellestreningene. Og lurer litt på om du må betale et beløp i hver periode for å kunne trene der. Men nå er det så lenge sidne jeg har hvert der, så er ikke helt sikker hvordan de har gjort det nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er dypt sjokkert :shocked:

Du liker ikke Oslo Hundeskole?? :)

Uansett :)

Jeg vet at Din Beste Venn har gratis treningsgrupper. Men husker ikke hvordan det systemet var. Din Beste Venn bruker veldig positive treningsmetoder, så kanskje det er noe for deg? De var litt for silkemyke og hadde for firkantet opplegg for meg.

Din Beste Venn.no

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel altså jeg vil begynne med organisert lydighets trening mer en en dag i uken:P skal vel kanskje starte nede på valle hovin men vil starte i en klubb eller noe også.. ikke Oslo hundeskole.. liker ikke trenerene i Oslo eller treningstedet.. men iallefall vet dere om noen? skulle gjerne ha lært mer om positiv trening eller hva det heter.. for klikker skjønner jeg ikke helt hehe:P eller joda jeg skjønner jo hva poenget er men klarer ikke å trykke riktig hehe :) klarer å holde klikkeren opp ned så det ikke kommer noen lyd og når det kommer lyd er det ofte helt feil tid hehe :rolleyes: men håper dere har noen forslag :) er åpen fordet meste :)

I oslo hundeskole får du i hvertfall positiv trening, men treningsområdet er ikke det beste på sommeren (om vinteren er det jo bare et pluss at det er inne, men ikke om sommeren) ;) Det er ganske mange instruktører der og, så det å generelt ikke like en 15-20 forskjellige instruktører var jo litt morsomt.. hehe.... Men jeg skjønner - hvis du ikke er ute etter kurs, men en treningsgruppe, anbefaler jeg deg å kontakte en klubb!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Litt gammel tråd men kan jo svare dere forde :) Jeg liker ikke oslo hundeskole avd.oslo av den enkle grunnen at det nettopp er inne og jeg synes det blir litt trangt.. Instruktørene er jo o.k men liker bedre avd.follo sine :D Mammaen min sier dette er fordi jeg er ganske vandt til å få *kremt* mye mer oppmerksomhet av trenerne i avd.follo enn i avd.oslo da jeg har vært på kurs med avd.follo i 2-3 år både med å uten hund :D Og hun har nok rett :) Jeg kommer nok til å starte i avd.follo igjen til sommeren:)

og Maren de to kursene jeg har gått på i avd.Oslo har jeg ikke vært fornøyd med instruktørene og hun ene sluttet jo ikke så lenge etter at jeg sa ifra hva jeg ikke likte med henne og de i oslo hundeskole jeg har snakket med senere var enige med meg.. Er enig med at jeg ikke skulle sagt jeg ikke likte noen av trenerne men jeg liker ikke de jeg har hatt erfaring med men er sikker på at mye av grunnen er stedet også:) Hadde likt Øystein (er det lov å si navn?) mye bedre hvis vi hadde gjordt mer en 2 ting pr.kursdag og han hadde tatt seg mer tid til hver elev men dette er min mening:) Ble langt dette:p

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønner :innocent: Det er en god del bevegelse i avdelingene for tiden. Ting og forandringer skjer!

Det høres bra ut:) snakket med Linn istad og hørtes ut som det ikke var mye igjenn av avd.follo så da blir det vel avd.oslo.. håper de finner ett annet sted å trene hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...