Gå til innhold
Hundesonen.no

Sommerjobb


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Min stefar skal i sommer shoote en spillefilm i Bergen. Dette vil si at vi får leilighet der under film inspillingen pluss 20 reiser (Oslo-Bergen), av filmselskapet. MEN, jeg har jo Phoebe så jeg vil helst ungå for mye reising.

Jeg trenger sommerjobb, og vil gjerne jobbe med noe dyre-relatert. Siden vi skal være en del i Bergen uansett, så vil jeg gjerne ha jobb der.

Vet det er en del Bergensere her på sonen, så bare spytt ut!

Har du noen tips til hvor jeg kan søke el. lignende? Er jo ikke særlig kjent i Bergen for å si det mildt, :) så hadde vært greit med et utgangspunkt. :D

Skrevet

Hm, dette vil nok ikke være så lett i utgangspunktet. Men kan ikke stefaren din skaffe deg en jobb på settet? Er nok av "små jobber" man lett får endel kroner for på et filmsett.

Skrevet
Hm, dette vil nok ikke være så lett i utgangspunktet. Men kan ikke stefaren din skaffe deg en jobb på settet? Er nok av "små jobber" man lett får endel kroner for på et filmsett.

Du er ikke så dum du!

Hmm.. Joo, det er jo mulig.

Fins det ingen dyrebutikker i Bergen? :)

Skrevet
Du er ikke så dum du!

Hmm.. Joo, det er jo mulig.

Fins det ingen dyrebutikker i Bergen? :D

Nope, ingen dyrebutikker i Bergen. Vi trenger da vel ikke sånt tull

:Laugh::)

Neida, tuller seff. Mange dyrebutikker, men også mange om beinet! Beste råd er vel bare å søke på dyrebutikker på gulesider.no og ta en ringerunde.

Skrevet
Nope, ingen dyrebutikker i Bergen. Vi trenger da vel ikke sånt tull

:Laugh::)

Neida, tuller seff. Mange dyrebutikker, men også mange om beinet! Beste råd er vel bare å søke på dyrebutikker på gulesider.no og ta en ringerunde.

Hehe :P

Ja, jeg får vel gjøre det. Jeg vil vise at jeg virkelig gidder å lete etter jobb før jeg tar den enkleste løsningen :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...