Gå til innhold
Hundesonen.no

Maiken & Robbie


Recommended Posts

Skrevet

Hei Hei:)

Robbie og jeg vil gjerne presantere oss på dyresonen.

Meg selv.

Maiken heter jeg, 21 år og bor midt i Norges langstrekte land.

Er utdannet hestemassør og laserterapaut ved nordisk hms.

Noe som er kjempespennende. :)

Ellers jobber jeg på Rockwool, på laboriatoriet.

Mortin

Kaldblods vallaken min på 8 år.

Super hest. han har stått på skjetlein vgs, helt til jeg kjøpte han for 2 år siden.

Har blitt prøvd til trav, men det var ikke helt hans sport, nå brukes han kun som ridehest,

han verker veldi fornøyd me det!

Steppdance Robbie Williams.

Til daglig kaldt Robbie.

Whippet gutten på litt over 1 år.

Kjempe hund.

Robbie er en sikkelig stallgutt, er med på rideturer i skogen og leker seg me de andre hundene der.

skal på agility kurs snart, å det blir spennende, Robbie og jeg vil også prøve oss på lydighet.

men foreløpig er det kun værdagslydighet og utstilling vi driver med.

post-2115-1176249420_thumb.jpg

post-2115-1176248793_thumb.jpg

post-2115-1176249263_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...