Gå til innhold
Hundesonen.no

Probiotika til hund (ikke Zoolac eller Biola)


Lemen

Recommended Posts

Skrevet

Sophus har gått på Synbiotic D-C kapsler i 50 dager, med veldig gode resultater (han har betennelser i mage/tarm). Synbiotic D-C er " a highly concentrated Probiotic and Prebiotic powder to help restore the gut microflora".

Men.. denne kuren kom med en veldig stiv pris, og siden Zoolac eller Biola er uaktuelt, vil jeg gjerne ha noen innspill på andre typer probiotika.. (Etter 3 år med daglige doser av Zoolac er virkningen svært liten, og melkeprodukter tåler han ikke). Min(e) veterinærer har kun kunnskap om de produktene de selger, og de er allerede forsøkt.

Jeg har hørt/lest om pulver og tarmbakterier for mennesker, men ut over det har jeg ingen konkrete navn. Jeg hadde satt stor pris på innspill og produkter som kan være et billigere alternativ en det jeg allerede har. Noen som vet?

Skrevet
hva med canikur?

Canicur er spesielt laget for akutt diaré og heldigvis sliter ikke Sohus med det. Sophus får gasskolikk og magekramper. Vi har faktisk forsøkt både Canicur og Pro-Kolin (begge produkter er spesielt rettet mot diaré), men siden sykdomsbildet hans er noe annerledes virker ikke slike produkter på magen hans. Takk for tipset uansett. ;)

Skrevet

Tusen takk "Lotta"!

Disse linkene var nesten skummel lesning.. Sophus som aldri har vært en graver, har i vinter gravet seg ned til grasset og ned i jorden for så å spise jord. Dette begynte han med ved juletider. Og ingen av veterinærene har hatt noe forklaring på hvorfor han gjør det... Tidligere har han spist grass til den store gullmedaljen, og veterinærene har anbefalt munnkurv som et middel til å få han til å slutte. "Gressingen" ble det heldigvis slutt på da vi begynte på nytt fôr i fjor sommer.

Igjen tusen takk for flotte linker!

Dette skal "forskes" på! ;)

Skrevet
Tusen takk "Lotta"!

Disse linkene var nesten skummel lesning.. Sophus som aldri har vært en graver, har i vinter gravet seg ned til grasset og ned i jorden for så å spise jord. Dette begynte han med ved juletider. Og ingen av veterinærene har hatt noe forklaring på hvorfor han gjør det... Tidligere har han spist grass til den store gullmedaljen, og veterinærene har anbefalt munnkurv som et middel til å få han til å slutte. "Gressingen" ble det heldigvis slutt på da vi begynte på nytt fôr i fjor sommer.

Igjen tusen takk for flotte linker!

Dette skal "forskes" på! ;)

Bare hyggelig ;) Jeg synes det er kjempespennende "materie" - håper du kan finne noe "matnyttig" her! :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...