Gå til innhold
Hundesonen.no

Russian Toy Terrier


MegaMarie

Recommended Posts

Heisann!

Jeg og venninen min satt å kikket gjennom en rase bok å så på alle slags hunde raser og søkte for å finne bilder av dem og infor å se om det var noe for oss(jeg er ganske sikker på at papillon er den rette for meg men hun har ikke hund).

Så skulle jeg søke på Toy Terrier tror jeg det var og kom over denne utrolig søte hunde rasen!! :shocked::ahappy:

Så da lurte jeg på om noen vet noe om denne rasen eller vet om oppdrettere av denne rasen?

Her er et bilde av den:

20030627104615_103353_1.jpg

Her er flere bilder av den:

http://images.google.no/images?q=russian+t...tart=0&sa=N

Har aldri sett en slik en i virkelig heten, er den sjelden?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den er vist ikke en terrier i følge NKK sin side.

Der står den på selskaps hund.

Det er ikke noe som jeg skal ha nå, men senere er dette noe jeg vurderer å ha sammen med papillon.

Vil ha med stamtavle da... Bruke til utstillig og div.

Har skrevet ut rasestandaren så da vet jeg litt om den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
Den er vist ikke en terrier i følge NKK sin side.

Der står den på selskaps hund.

Det er ikke noe som jeg skal ha nå, men senere er dette noe jeg vurderer å ha sammen med papillon.

Vil ha med stamtavle da... Bruke til utstillig og div.

Har skrevet ut rasestandaren så da vet jeg litt om den.

Fins flere raser som er i "feil" gruppe i forhold til navnet. F.eks Tibetanske Spaniel. Det er ingen spaniel akkurat :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes rasen ser ut som en blanding av Papillon og Chihuahua jeg..? Har den noe eget opphav, eller er det en ny rase?

Syns også den lignet på dette, også litt toy terrier i den også.

Jeg vet ikke hva den er, kan jo være at den er rase fra disse rasene??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...