Gå til innhold
Hundesonen.no

Russian Toy Terrier


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Jeg og venninen min satt å kikket gjennom en rase bok å så på alle slags hunde raser og søkte for å finne bilder av dem og infor å se om det var noe for oss(jeg er ganske sikker på at papillon er den rette for meg men hun har ikke hund).

Så skulle jeg søke på Toy Terrier tror jeg det var og kom over denne utrolig søte hunde rasen!! :shocked::ahappy:

Så da lurte jeg på om noen vet noe om denne rasen eller vet om oppdrettere av denne rasen?

Her er et bilde av den:

20030627104615_103353_1.jpg

Her er flere bilder av den:

http://images.google.no/images?q=russian+t...tart=0&sa=N

Har aldri sett en slik en i virkelig heten, er den sjelden?

Skrevet

Han her annonserer stadig vekk valper av denne rasen (merkelig mange synes jeg), dog uten stamtavle. Jeg ville kontaktet terrierklubben hvis jeg virkelig var bestemt på å kjøpe denne rasen.

Skrevet

Den er vist ikke en terrier i følge NKK sin side.

Der står den på selskaps hund.

Det er ikke noe som jeg skal ha nå, men senere er dette noe jeg vurderer å ha sammen med papillon.

Vil ha med stamtavle da... Bruke til utstillig og div.

Har skrevet ut rasestandaren så da vet jeg litt om den.

Guest Jonna
Skrevet
Den er vist ikke en terrier i følge NKK sin side.

Der står den på selskaps hund.

Det er ikke noe som jeg skal ha nå, men senere er dette noe jeg vurderer å ha sammen med papillon.

Vil ha med stamtavle da... Bruke til utstillig og div.

Har skrevet ut rasestandaren så da vet jeg litt om den.

Fins flere raser som er i "feil" gruppe i forhold til navnet. F.eks Tibetanske Spaniel. Det er ingen spaniel akkurat :ahappy:

Skrevet

Synes rasen ser ut som en blanding av Papillon og Chihuahua jeg..? Har den noe eget opphav, eller er det en ny rase?

Skrevet
Synes rasen ser ut som en blanding av Papillon og Chihuahua jeg..? Har den noe eget opphav, eller er det en ny rase?

Syns også den lignet på dette, også litt toy terrier i den også.

Jeg vet ikke hva den er, kan jo være at den er rase fra disse rasene??

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...