Gå til innhold
Hundesonen.no

Kattekloring


Ametyst

Recommended Posts

Skrevet

Vi har to Hellig Birma katter som har kloret i stykker en sofa jeg kjøpte for fem år siden. Den er i veldig "klorevennlig" materiale, for å si det sånn :rolleyes: Vi har nå kjøpt oss en sort skinnsofa, og lurer på om noen har erfaring fra katter som klorer mye og skinnmøbler? Vi har skinnstoler ved spisestubordet, og disse fikk også gjennomgå da vi skulle flytte og måtte ta bort sofaen som de vanligvis har kvesset klørne på. (Pga boligstyling) Så nå er jeg redd for at de skal ødelegge den nye sofaen også. Vi har kjøpt inn et digert klorestativ, så det benyttes flittig. Men sofaen er fremdeles veldig attraktiv. Har også prøvd Feliway for å forsøke å roe dem ned litt, og vi klipper klørne jevnlig. Men alle tiltak ser ut til å mislykkes -det klores like flittig på møbler.

Noen gode tips eller erfaringer som dere vil dele?

Skrevet

Hm, jeg ville nok "hengt" over kloreutyskene gjerne med en vannflaske og gjort det "ubehagelig" for dem. Men sånn helt generelt, så har jeg ingen erfaring. Mine har ikke gjort det der de ikke skal.. dvs, hmmm, gulvet ser ikke ut... men det har jeg igjen for at de har fått lov til å løpe som noen idioter med klørne ute, *ler*

Skrevet

Lykke til, sier jeg bare... Aldri mer skinnsofa her i huset så lenge jeg har katter. Sofaen til typen er rasert, og vi ha vel ikke sett putene i sofaen på flere måneder nå. De er dekket til med tepper. TYKKE tepper.

Og kattene her klorer ikke bevisst på sofaen i det hele tatt! De har ALDRI rørt den. (høytalerne og elementene der derimot :) ) Problemet her i huset er når kattene leker. Da løper de i full fres over sofaen og tar skikkelige spinntak i putene... Nå er sofaen til nærmere 20.000 ikke særlig pen lenger. Men vi sparer iallefall den for mer klor ved å legge tepper oppi. (og ja, jeg klipper klørne på kattene også for å spare sofaen. Iallefall de to som er faste innekatter. De trenger ikke klørne sine i den grad uansett)

Så ja.. Lykke til :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...