Gå til innhold
Hundesonen.no

Mybestmate Zorro :)


HanneJ

Recommended Posts

Skrevet

Her er litt info om Zorro, familiens første hund og mitt ansvar!

Navn: Mybestmate Zorro

Til vanlig: Zorro

Født: 24.07.2006

Oppdretter: Anne Erikkson, mybestmate

soet.jpg

Bilde fra oppdretter

Denne nydelige gutten dro vi for å hente den 7. Oktober 2006!

Vi dro hele den lange veien fra Trondheim til Gøteborg.

Skal love deg at en 8 timers kjøretur virker MYE lengre når du venter på å hente en liten valp!

Han var en drøm for oss, fra den gang vi så ham. Da vi kom frem til oppdretterens hus og kom inn døra, ble vi møtt av moren og tre valper. Det var i alt åtte valper i kullet, men bare tre var igjen. Og blant dem var Zorro, som gjemte seg litt i bakgrunnen.

Kjøreturen hjem gikk helt knirkefritt!

8 timer, NULL piping eller klaging og kun tre stopp.

Vi hadde forberedt oss på mye klaging og piping etter moren og kullsøsken, men han var stille.

ett eller to på natta var vi hjemme i Trondheim!

1.jpg

Zorro i bilen - på vei til sitt nye hjem

Den første natta i sitt nye hjem gikk også uten et pip eller klaging. Og han var ikke oppe før klokka halv ti!

Den første dagen i hus var det finvær, og vi benyttet denne sjanse for å være mye ute. Zorro følte seg allerede hjemme og var trygg i huset :)

Den første kommandoen han lærte seg var "sitt" - noe som han faktisk lærte seg den første dagen!

Her er en video av første dagen, hvor kommandoen "sitt" blir innlagt i leken :)

http://www.zippyvideos.com/3282721406099456/zorro_0001/

2.jpg

ET BILDE AV ZORRO, FØRSTE DAG I HJEMMET!

Etter første uka hadde han lært seg "sitt" og "ligg"

Lettlært var han, mildt sagt. Og etter fire uker kunne han:

Sitt

Ligg

Snu

Sitt bjørn (sitt bamse)

Rull rundt

Værsegod!

:ahappy:

Det var kort om gutten :)

Garanterer at mer vil komme! Skal blant annet legge ut mer bilder og info :P

Besøk hjemmesiden

Skrevet

Zorro og Bessie - Bestevenner

Zorro's bestevenn er ei blandingstispe (Bordercollie/Engelsk Setter) ved navn Bessie.

Hun tilhører min mormor, så det blir ofte dagsturer for at Zorro skal møte Bessie.

Zorro og Bessie er to helt forskjellige hunder, med helt forskjellig personlighet.

Kanskje er det derfor de passer så godt sammen?

Inne kan de ligge å kose seg med hverandre, men ute er det full action, med mye leking og herjing.

Har uttallige bilder på dataen av de to!

kjem.jpg

Zorro i farta...

24.jpg

Bessie :ahappy:

22.jpg

19.jpg

(Disse bildene og fler, finner du på hjemmesiden)

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Har lagt ut nye bilder på hjemmesiden

Her er noen smakebiter

27.jpg

Ut på tur :P Skal ikke klage på farta han har på innkallingen...

26.jpg

Zorro springer raptus i skogen...

3.jpg

Spiller død...

7.jpg

Må vente på tillatelse...

9.jpg

Jeg frister med pinnen...

  • 2 months later...
Guest Christine
Skrevet

Jeg gikk ammok med kameraet til Marie i dag..

DSCF1577.jpg

DSCF1580.jpg

DSCF1555.jpg

DSCF1551.jpg

DSCF1546.jpg

DSCF1500.jpg

(Marie har de i bedre kvalitet, og u-krympa..)

Zorro er bare så utrolig herlig, og har den personligheten! :)

Guest Christine
Skrevet
Nåmmen, der var vi jo :lol:

Begynte å lure på "Når i huleste la jeg inn bilder av Zorro da?"

Glemte jo helt at Christine var en liten paparazzi :D

Skjønner ikke hva du mener jeg?! Paparazzi? Hmm, merkelig det der.. :D

Zorro er herlig! :P

  • 11 months later...
Guest LeenaM
Skrevet

Kjempe fin! :blink: Hvilken rase er han? Eller har ikke jeg sett at du har skrevet det?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...