Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund på Kystbussen?


Aina&Kaizer

Recommended Posts

Skrevet

På Kystbussen.no står det:

"LEVENDE DYR

Av hensyn til medpassasjerer med astma og allergi tar ikke Kystbussen med levende dyr. Ekspressbussene har ikke seperat transportrom egnet for levende dyr. Hensynet til medpassasjerer med astma og allergi må derfor prioriteres.

Førerhund for blind, polititjenestehund med politi i uniform og redningshund i tjeneste/opplæring med tjenestesele, aksepteres og befordres fritt."

Men jeg har hørt at hvis man ringer i forveien og spør så får man lov å ta med dyr. Noen som vet noe om det? Vil gjerne ha med vofsen min.. :)

Skrevet

Var det ikke en sak før jul om ei som måtte gå i 12 mil eller noe slikt fordi hun ikke fikk med bikkja på bussen? Men ring og hør med dem. Bedre enn bare å møte opp og håpe at det går bra i alle fall.

Skrevet

På langdistansebussene er det som regel sånn at man enten ikke har lov til å ha med dyr, eller så må man av uansett hvor på veien man er, dersom det kommer en allergiker på. Toget er å anbefale,med andre ord.

Skrevet

Det går ikke, for det tar 40 minutter å kjøre til båten (så da kan du tenkte deg hvor lang tid det tar å gå), og så tar det evigheter å komme til Stavanger fra den andre siden. Buss og bil er nok eneste løsningen :)

Skrevet

Ring og sjekk du, det kan jo hende det går bra. Si at du har reisebur (dersom du har det da) og håp at du treffer noen hyggelig mennesker. Men husk å få navnet på vedkommende som evt sier ja slik at du har noen å referere til dersom bussjåføren setter seg på bakbeina.

Skrevet
Det går ikke, for det tar 40 minutter å kjøre til båten (så da kan du tenkte deg hvor lang tid det tar å gå), og så tar det evigheter å komme til Stavanger fra den andre siden. Buss og bil er nok eneste løsningen :)

Hei :)

Så kjekt å se andre fra Haugesund her inne :D Du kan ta hurtigruta fra kaien i Haugesund :D Der er hunder velkommen. Bussene i stavanger (kolumbus) tar med hund, så der er det ikke noe problem :D

Skrevet
Å, så bra! :) Vet du hvor jeg kan finne rutetider for hurtigruta?

Det er jeg ikke helt sikker på, men jeg lurer på om du kan ringe 177? :)

Lykke til!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...