Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Kr.sand


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har planer om å reise hit?

Retrieverklubben har kutett ut sin dobbelutstilling men reiser nok allikevel :D

Hvilken dag kommer dere evnt på? begge?

  • Svar 89
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Er ganske sikker på at jeg kommer, har praksis i den perioden så blir kun med ned for å stille kineserne, så sitter på med Rita, vet ikke hvilken dag de går men:P

Skrevet

Jeg "mangler" Kristiansand og Bergen i min NKK-karriere, så det hadde vært moro å ta turen. Har også solgt en valp i distriktet. Men jeg trenger jo ikke noe der nede, da... Kanskje være litt kritisk til å delta på alt når man er arbeidsledig...

Skrevet

Min hund skal, oppdretteren skal ha han med. Skulle reise selv, men fant ut at mitt søkenbarn skal ha konfirmasjon den helga <_< VELDIG synd :)

Skrevet
Ja, vi skal! Men hadde noen orket å sjekke dag og dommer for meg? :) Jeg sitter på lånt PC og den vil ikke åpne pdf-filer..

Bengt-Åke Bogren, Sverige

Lill: har du stjelt en pc nå?

Skrevet
Hvem i huleste er det? :shocked:

Bombe-Bodil var en veldig kjær engelskpratende sak vi traff på toget, Amanda ble bestevenn med henne. også satt hun i trappa, også dro vi hjem, også glemte vi hu BB på toget..

Skrevet
Jeg er ganske sikker på at jeg skal. Vi skal jo ha minnestund for Bombe-Bodil.. :P

Ja, derfor må alle oss komme! :)

Bombe-Bodil var en veldig kjær engelskpratende sak vi traff på toget, Amanda ble bestevenn med henne. også satt hun i trappa, også dro vi hjem, også glemte vi hu BB på toget..

Skal nevnes at hun ikke hadde andre venner enn Amanda. Hun kunne desverre ikke taes opp i hundemiljøet da hun satte opp et forferdet utrykk da vi sa hun satt i Hundevognen :P

Jeg og Ida skal til Kristiansand. Det blir kult.. blir det tog femidotten?

Njaa, lite sannsynelig, bor nokså nærme vet du! Men hadde vært koslig, kan ta med lille bjeffe gutten :P

Skrevet
Ok men vi tar tog. Håper du eller Kristine tar tog da, eller så blir det så kjedelig reise...

Forståelig, jeg og Kathrine har så mange uhyre morsomme historier på lur ;)

Men jeg skal dessverre ikke ta tog jeg heller, sitter på med hun jeg stiller for, men vi sees på utstillingen;)

Skrevet
Forståelig, jeg og Kathrine har så mange uhyre morsomme historier på lur ;)

Men jeg skal dessverre ikke ta tog jeg heller, sitter på med hun jeg stiller for, men vi sees på utstillingen;)

Som vi holder hos oss selv... <_<

Vi får ta det ved en senere anledning da vet du, kanskje sonen skal okkupere dyrevognene en gang, eller ikke, da blir det ikke så stor soveplass til oss ;)

Skrevet
Som vi holder hos oss selv... <_<

Vi får ta det ved en senere anledning da vet du, kanskje sonen skal okkupere dyrevognene en gang, eller ikke, da blir det ikke så stor soveplass til oss :)

Sove er et ord som ikke finnes i hundevognen :ahappy:

Skrevet

Hei:)

Vet dere ossen av de dagene jakthunder skal stilles ut på?

Ble spørt av noen om å stille en ut :) hehe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...