Gå til innhold
Hundesonen.no

Din klasse /tidligere klasse


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Haha, her om dagen kom plutselig læreren vår til å si hva 10C ble omtalt som på lærerværelset. Det kom da fram at vi var "nerde og sportsidiotklassen" Noe som forsåvidt er sant :getlost:

Vi har over normalt med sportsidioter i klassen (ca 12 av 26) og vi ligge rpå et snitt på ca 4, 4 på hver prøve.. Vi har også et par (som meg) som ikke går innenfor noen av kategoriene og er en av outsiderne i klassen:PA klassen hos oss kalles bare "hemma klassen" de har så mange rare og spesial elever rett og slett.

I 7.klasse var 7B jævel klassen (fra lærerne), sier ikke mer :rolleyes:

Noen som har noen kallenavn på nåværende eller tidligere klasse®? :wub:

Skrevet

Klassen min blir kalt nerde klassen for alle nerdene er hivd inn i vår klasse, A klassen kalles problembarn klassen for her er alle problembarna og de dårligste karakterene også D klassen kalles resteklassen fordi her virker det som alle de ikke klarer å plassere i noen spesiell klasse kommer, godt og blandet.. C klassen har ikke noe spesielt navn..man merker ikke så mye til de..

Skrevet

Vi skulle bli eliteklassen på ungdomsskolen, altså klassen med høyest snitt, sa læreren jeg fikk i åttende. Men læreren ble pensjonert og klassesystemet forandret, så det ble ikke akkurat sånn.

Klassen som jeg går i nå er visstnok en av de klassene med best klassemiljø på skolen, og det er jo alltids hyggelig. Forøvrig er vi også kjent som "nerdeklassen" blant de andre på allmenn vg1. Mjoda, vi har valgt å ha naturfag på engelsk, og det er et veldig høyt snitt i klassen, men jeg vil vel ikke si at vi er nerder. I alle fall ikke alle, hehe.

Guest Just me!!
Skrevet

I åttende var vi "jævel-klassen", hadde ofte stakkarslige vikarer som løp gråtende ut av klasserommet.. det burde egentlig ikke være sånn, men så har vi jo de bråkmakerne :rolleyes:

Skrevet

Ingen ville være lærer for klassen min på ungdomsskolen. Den var beryktet, og kjent som "apoklassen".. Skal si jeg slet med frustrasjoner pga. dårlig arbeidsmiljø og slitsomme skoletimer (det må nevnes at jeg var klassens såkalte "mamma")

Skrevet

Vi er sangfulene på ungdomsskolen, den alle lærerne vil komme til haha! Klassen vår er full av forskjellige type personer! Hvis f.eks lærern sier "yes, Pernille I belive that" begynner alle jentene å synge "I belive I can fly.." and so on!

Skrevet

jeg bor på en liten plass, så har gått i samme klasse (jeg og 5 andre) siden 1 klasse (går nå i 9), og vi har samme lærere som på barneskole...

Vi har alltid vert jævel-klassen som ødlegger alt, og visst noe er galt så er det vanligvis vår skyld. :rolleyes:

vi fikk en lærer til å få sammenbrudd, men den historien tror jeg ikke jeg skal legge ut om her (stikkord: død hoggorm, fnising, 2 timer, melding med hjem) :getlost:

Skrevet

i førsteklasse på barneskolen tror jeg de må ha gitt oss opp. VI sendte en lærer på mentalinstutisjon og det tok et halvt år før vi fikk en ny lærer... deretter byttet vi lærer annethvert år... huff, montro hva som var galt med oss?

Skrevet
I åttende var vi "jævel-klassen", hadde ofte stakkarslige vikarer som løp gråtende ut av klasserommet.. det burde egentlig ikke være sånn, men så har vi jo de bråkmakerne :rolleyes:

Haha, vi fikk en student til å grine vi. Hu ville visstnok aldri mer undervise... :)

Vi er for sosiale i følge lærern vår forresten...

Skrevet

Vel... I 7.klasse kalte noen en vikar "roy-oboy-cowboy". Han skjønte tydeligvis ikke spøken og løp gråtende ut av klasserommet. Etter den episoden gikk det mye drittslenging på lærerommet om oss :)

Skrevet
Haha, vi fikk en student til å grine vi. Hu ville visstnok aldri mer undervise... :)

Vi er for sosiale i følge lærern vår forresten...

Vi fikk forrige kontaktlæreren vår til å grine, og hun flytta 4 timer unna :)

Skrevet

Haha, vi har ikke noe slikt klengenavn, men siden vi går smådyrlinje og læreren en gang skrev feil på et ark blir vi omkalt som "kjeledyrklassen". Ikke kjæledyr, men kjeledyr...ellers blir klassene ofte omtalt etter hvilken line de er, så til daglig er vi smådyrsgjengen, som ingen helt forstår seg på...

Vi er også omtalt som en rolig klasse, men som vet å "bite fra seg" i diskusjoner osv. :)

På ungdomsskolen var vi, spesiellt i tiende, den såkalt snilleste av de fire klassene på trinet.

Skrevet

Ungdomskolen var vi vel bare en blandingsklasse, så ikke så mye å si om den. Men kan vel si så mye at temaet kropp og sex i naturfag var et flott tema :rolleyes:

Gk. Formgivning sa alle meningene sine, En nyutdannet lærer fikk gjennomgå, og det var første og siste året som lærer.

Klassen jeg går i nå, skal jeg være litt forsiktig med å si noe om føler jeg :) For er en del delte meninger, men vi er en brååååkete klasse (oga to eller tre elever). Kranglete mot èn lærer. Og ja, bør ikke si så mye mer :)

Skrevet

På ungdomsskolen så var vi nerd og sportsidiot klassen :) Utenom "gjengen" jeg var i da.. Vi brydde oss ikke litt om skolen og var litt outsidere :D På vidergående så har vi en utrolig kjekk klasse :) Alle er gode venner og læreren er glad hun fikk oss sier hun :P

Skrevet

Hehe i dag kom læreren min lite blid inn i klasserommet; vi hadde visst blitt den verste klassen på trinnet nå.. hmmm littegranne prating kanskje men.. C klassen på skolen min har vel ikke klart å beholde en eneste lærer.. alle har slutta pga mobbing o.l.. menmen

Skrevet

Grusom klasse. hade en 3-4 jævler som ødela alt. det var slossing, påtenning av elever, slag på lærere, hærverk, mobbing, dårlig fosrstyrrende undervisning og det værste var vel kollektiv straff. Uff, har bare dårlige minner fra barne og ung.skolen.

Skrevet

Vi ble omtalt som den klokeste klassen på vgs (C-klassen), mens A-klassen var pøbelklassen :)

Klassen min på barne- og ungdomsskolen fikk flere lærere til å begynne å grine og forlate klasserommet flere ganger i måneden... og vi var hele TRE stykker i klassen ;)

Skrevet

hmm... på barneskolen var vi så snille atte... vi ødela tre lærere... sendte en lærer som het anne på mentalt sykehus, og hun ville aldri jobbe som lærer igjen... :) lurer på hvorfor?

På ungdomsskolen var vi ikke så ille egentlig, der fikk vi bare en lærer til å gi seg i 8 klasse.. men i 9 og 10 var vi snille barn ;)

Skrevet

Jeg har gått i *telle* 9 forskjellige klasser så jeg har litt erfaring med de fleste klassene.

Men har mest erfaring med "morro klasser" dvs klasse med kjempegreie elever, og mye morro i timene. Selvsagt er det alltid enkelt personer som man ikke liker men slik er det bare.

Klassen jeg går i nå er kjempeherlig. De fleste kommer overens, og vi finner på mye morro i timene :)

Skrevet

Barneskolen, C-Klassen hvem vil gå der liksom.. Vi som gikk der hadde det ganske bra, alle var topp venner osv. I 6-klasse var det fire klasse, a-b-c og d. men de skulle bare ha 3 klasser og ikke 4, Også ble C-splittet <_< Skikkelig trist! :) hehe..

Ungdomskolen ble vi kaldt "jævelklassen", vi var drittsekker og bare tullet hele tiden! I tillegg hadde vi en veldig "tøff" gutt som slo til læreren :shocked: Flere lærere som ikke ville ha oss og sånn..

Videregående så ble vi ikke kaldt noe spesielt, men hadde ei lærer som ikke skulle jobbe mere etter skole året med oss og håpet jo på et flott år! En dag skulle hun til legen og det sa hun til oss da, at hun skulle sjekke blodtrykket osv. også spurte en i klassen om det var vi som hadde fått henne til å få det, da sa hun ja! :rolleyes: Vi hørte aldri på henne stakkars, og hun hadde ikke noe kontroll på oss! Syns litt synd på hun jeg da..! Dakar ...

Skrevet

Har jo byttet skoler en del jeg da... såeh.. Men de jeg husker best er:

5.og 6.klasse: Jævel-klassen

7.klasse: Best miljø blant elevene-klassen

8.,9. og 10.klasse: Gullklassen (snittet var vel over 5, og jeg var blant dem som trakk det ned med mitt 4,8 :closedeyes: )

1.vgs: Best miljø bland elevene-klassen (skikkelig bull etter min mening men...)

Skrevet

På barneskolen var 7A Jævel klassen, og på ungdomsskolen var 10A den treige klassen som aldri klarte og få ting ferdig i tide (oppgaver, lekser, prosjekter osv...) :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...