Gå til innhold
Hundesonen.no

Millie - Tollertispen min.


Ulrikke92

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ville lage en litt mere utfyllende tråd om Millie siden Marianne bare har lagt ut et par bilder. Så her kommer den komplette historien om min herlige, lille Millie.

Har ikke supermange bilder av henne som valp, men noen er det jo. Det kommer også litt bilder fra hverdagen. :icon_redface:

Det lille kreket kom til verden 21. februar 2004 med to andre jenter og to gutter. Moren (Solo) & faren (Kevin) er to herlige tollere, så vi regnet med at Millie ville bli veldig lik foreldrene sine.

Millie ble hentet fra Tollerlabben 16. april 2004. Hun tok seg rask tilrette i det nye hjemmet og vente seg til familien med en gang. Hun passet perfekt til oss. :)

Hun vokste opp og ble akkurat sånn vi håpet på; rolig og snill, men allikevel aktiv og leken. Hun er alltid klar til å gå på tur og leke, for det er noe av det beste hun vet. Hun er veldig glad i mat, men det betyr ikke at hun er feit! Hun spiser bokstavelig talt ALT som ikke er luft, men har skjerpet seg litt etter valpetiden. :)

Skal prøve å oppdatere så ofte som mulig. ;)

Her er noen bilder av henne da hun var ca. 7 uker. Fortsatt hos oppdretter.

valp2_dummy.jpgvalp2_dummy1.jpg

valp3_dummy3.jpgvalp3_dummy4.jpg

valp3_dummy5.jpgvalp_dummy1.jpg

Leken liten kid. :rolleyes:

Her er hun ca 6 mnd.

Milliee.jpgMillie.jpg

Tatt med gaammel Nokia, så bildekvaliteten er veldig dårlig. :)

Guest Just me!!
Skrevet

Hun er så nydelig! :icon_redface: (takk for at du holdt meg våken i natt pg dette, forresten) <_<

Gleder meg til neste helg!

Skrevet

Fant enda flere bilder av henne som valp! ;) Dette er hos oppdretteren; ca. 4/5 uker.

DSC04520.jpgDSC04534.jpg

DSC04535.jpgDSC04536.jpg

Og her har vi akkurat hentet henne; 8-9 uker:

DSC04519.jpgDSC04524.jpg

DSC04525.jpgDSC04533.jpg

DSC04527.jpgDSC04526.jpg

DSC04530.jpgDSC04529.jpg

DSC04532.jpgDSC04528.jpg

Kan ikke være like vakker på hvert ENESTE bilde vel? ;)

Guest Just me!!
Skrevet

Hihi, de bildene har jeg ikke sett før. Så fantastisk søt hun er <3 Synd jeg ikke fikk sett henne vokse opp da <_<

  • 2 months later...
  • 1 year later...
Guest Just me!!
Skrevet

Badebilder fra helgen. Ulrikke er ikke her lenger, så jeg oppdaterer. :whistle:

hytteturmedullis016.jpg

hytteturmedullis020.jpg

hytteturmedullis025.jpg

hytteturmedullis021.jpg

hytteturmedullis048.jpg

hytteturmedullis132.jpg

hytteturmedullis135.jpg

hytteturmedullis185.jpg

hytteturmedullis022.jpg

  • 2 weeks later...
Guest Just me!!
Skrevet
Hvor er hun ?

Har du overtatt millie ?

Hehe nei, jeg er venneinna til Ulrikke. Hun holder på med noe annet for tiden. :lol:

Skrevet
Aww så fin :P

Er hun søsteren til Fibi (eller halvsøsteren) ? Er ikke Solo også Fibis mor, eller tuller jeg nå? :lol:

Du har helt rett. Millie er fra Solos første kull. Fibi fra hennes andre og siste.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...