Gå til innhold
Hundesonen.no

Må man være medlem i klubb for å delta på utstilling?


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Altså, her kommer et idiotspørsmål fra meg :P

Jeg har tenkt meg på utstilling. Den blir arrangert av Vestlandets fuglehundklubb som er tilknyttet NKK. Jeg er bare medlem av Norsk Irsksetterklubb/NKK. Kan jeg delta på den utstillingen selv om jeg ikke er medlem av VFK?

Takker for svar ;)

Skrevet

Nei, du må ikke være medlem i den arrangerende klubb for å stille. Det holder med å være medlem i dei klubbene du har skrevet. Lykke til på utstilling!

Skrevet

Takk skal du ha! Er ny i gamet som du forstår! ;)

PS: Noen som vet hvor jeg finner min hunds ID nummer? :P Han er chippet(antar at det er noe av det samme?), men finner bare reg. nummeret... Hvor kan jeg finne det?

Skrevet

Hei,

ID-nummeret (microchip nummeret) står oftest på hundens registreringsbevis (stamtavle). Det er en sånn kjempelang rekke med tall - (10-11-12 stykker etter hverandre).

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...