Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan hunden din noen uvanelige triks/kunstner?


Turnip

Recommended Posts

Som emne sier.. kan hunden din noen uvanlige trisk eller kunstner du har lært den?

Jeg kan jo begynne... vi kan ikke så mange ting, men Mike gir meg mobilen min når den ringer og gir den til meg. Dette var ikke noe jeg skulle lære han egentlig, men han har alltid vært veldig opptatt at hvis mobilen min ringer, så har han fra jeg fikk han løpt bort til den og prøvd å ta den, og da syns jeg det var litt artig å utnytte det litt :angry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tassen kan blinke :P når han vil på tur foreksempel så sitter han og ser på oss, blinker og snur på hodet istedenfor å mase! Det e jo også 1000 ganger mer sjarmerende.. :o Han kan blinke med begge øynene og med ett! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trikset jeg sier her lærte han seg selv, men jeg la på kommando.

Han lukker opp og igjen skuffer, og igjen skap.

Så når man står å smører brødskiva si, så kommer han å lukker igjen den. Men han har heldigvis ikke tatt brødet i brødskuffen.

Alt begynte med skuffen i stua, det er nemlig godteskuffen hans. Resten skjønner dere? hihi

Ellers er han veeeldig flink til å lukke opp dører. Så om jeg har hendene fulle og skal inn på rommet lukker han opp for meg :P

Også er dette en hund som kan det å tigge. :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når gamlefar Trevi (R.I.P.) hadde bein som fungerte, lærte jeg han å beine full pinne mot meg og sprette opp i armene mine.. (god styrketrening med 25 kg belger som kommer flygende) Veldig greit å bruke, når det kom gamle, redde damer med små, gneldrete bikkjer :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nicki kan mange forskjellige triks men det søteste trikset er når hun tar labben over snuten sin...jeg la inn komando og roste henne hver gang hun klødde og hadde fått noe i øyet=)

Sheriff kan jeg si gå i fengsel til og han springer inn i buret sitt. også når jeg sier gå til han så tar han er runde rundt spisestuen, så sacco sekken også tilslutt rundt bord beinet...samme runden hver gang.

Triks og triks, dette var noe han begynte med selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nicki kan mange forskjellige triks men det søteste trikset er når hun tar labben over snuten sin...jeg la inn komando og roste henne hver gang hun klødde og hadde fått noe i øyet=)

Sheriff kan jeg si gå i fengsel til og han springer inn i buret sitt. også når jeg sier gå til han så tar han er runde rundt spisestuen, så sacco sekken også tilslutt rundt bord beinet...samme runden hver gang.

Triks og triks, dette var noe han begynte med selv.

Det gjør Nenaen min og...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tinka finner de forskjellige familiemedlemmene på kommando (men hun er flinkest til å finne meg og mamma), også åpner hun brødskuffa vår (det er riktignok selvlært).

Jo! Også, hvis vi er i nærheten av en søppelkasse utendørs (altså sånn med hull, ikke med lokk) og jeg sier "Tinka, er du litt bomsete av og til?", så hopper hun opp og stikker hodet inni søppelkassa.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja,min ena hund kan : High Five ! & Give me Five ! :(:icon_confused:

Dette kan Tinka også.. Så kan hun å danse på to ben, rulle rundt, ha godbit på nesen og vente til vi sier værsegod for så å hive den opp i lufta og hoppe opp og ta den.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan Mike også! Han kan sitte bamse, rull rundt, hopp rundt, hopp over dvs. jeg setter meg ned på huk og bøyer ryggen min flat, og sier hopp over, så hopper han over. Han kan også hoppe opp, dvs at han tar fart og hopper opp til meg, men han kommer bare til magen, så må bøye med ned å ta han i mot! Men artige triks :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke så mye nytt. Det har vært mindre av det som er dårlig og mer av det som er bra. Morsomt er at Ede er så stolt av å mestre trapper nå, han vil gjerne gå alle de små trappene han ser, og han bykser opp lange trapper med en sånn iver, jeg er redd for å ødelegge mestringsfølelsen han med å holde ham tilbake så han sklir og får vondt i en klo igjen, hvilket var hva som initierte hele problemet i utgangspunktet.  The Stairmaster tok seg tid til å posere for fotografen på en trapp han har erobret, på tross av å ha iskremsjappa i sikte. Pride > gluttony. Det er tross alt den måneden. Dydsposering er bra i portfolioen, har han hørt. 
    • Er det nytt? Mistet hundene for et par år siden, og var noen år før det igjen vi var på bilferie utenlands, men da måtte vi kjøre på rødt. Tillegg: Denne veiviseren er veldig fin, og helt klar på at man skal gå på rødt fra Litauen (selv om man kommer gjennom Sverige): https://www.mattilsynet.no/dyr/kjaeledyr/reise-med-kjaeledyr 
    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
×
×
  • Opprett ny...