Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsikring?


Shilamon

Recommended Posts

Skrevet

Som kanskje noen har fått med seg så er jeg på vei til å få meg egen hund nå. Tenker på å forsikre han.

Er det mange her som har forsikret hundene sine? Hvorfor, hvorfor ikke?

I hvilket selskap og hva slags forsikring har dere? Noen som vet hva det koster?

Om Rex blir min skal det bli en jakt og turhund i hovedsak, med jaktprøver om dressuren går i orden. Kanskje jeg finner på å prøve meg på noe lydighet eller agility, men det blir i så fall bare på skøy for å ha prøvd der. Kommer i hovedsak til å bli en jakthund som også trekker (snørekjøring, akebrett ol) og bærer kløv. Mye på tur. Kommer til å stille han ut, men han har litt ujevnt bitt, så blir nok ikke så mye soden han ikke er noen topp hund

Hva slags forsikring trenger man? hva bør man tenke på?

Skrevet

Ja jeg har forsikring, og har allerede tjent på det. Alt fra en dyr dyrlegeregning en søndags kveld til kastrering.

Operasjoner kan f.eks bli veeeldig dyre, og da er det greit å bare måtte betale 500 kr om regningen komme rpå under 10 000..

Jeg har dødsforsikring (huff høres ikke fint ut), og veterinærforsikring. Får dekt 5 000 på dødsforsikringen og 10 000 på veterinærforsikringen.

Har forsikring gjennom jobben til pappa, og husker ikke hvo mye vi betaler.

Skrevet

Jeg har forsikret hunden min gjennom gjensidige.

Forsikringssum er 10.000,- og jeg betaler 1400,- i året. Det var et krav fra oppdretter at han skal være forsikret, men jeg hadde gjort det uansett. Vet hvor dyrt det kan bli!

Skrevet

Ebbe er forsikret i gjensidige.

Dødsrisiko forsikring på 6.000,- (kjøpesum) får da denne summen hvis han dør/må avlives.

Veterinær forsikring som dekker inntil 30.000,- i pr. år.

For dette betaler jeg 1.450,- i året.

Jeg har vært utrolig glad for at jeg har hatt denne forsikringen, siden Ebbe har vært og fortsatt er mye syk.

Jeg har vel til nå fått dekket nærmere 50.000,- på forsikringen så at det har lønnet seg for meg er det ikke tvil om :angry:

Skrevet

Jeg hadde Agria Optimal og Agria Liv. Betalte 1000 i året, og han var forsikret for opp til 45 000 i året i behandling, 5000 rehab, og 6000- livsforsikring. Forsikring er kjempegreit, og kan være livsviktig. En relativt enkel operasjon hvor hunden blir hundre prosent frisk etterpå kan koste 20 000 uten forsikring.. Mange har ikke råd til en slit engangssum. Agria har vært relativt greie når det gjelder utbetalinger.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...