Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsikring?


Shilamon

Recommended Posts

Skrevet

Som kanskje noen har fått med seg så er jeg på vei til å få meg egen hund nå. Tenker på å forsikre han.

Er det mange her som har forsikret hundene sine? Hvorfor, hvorfor ikke?

I hvilket selskap og hva slags forsikring har dere? Noen som vet hva det koster?

Om Rex blir min skal det bli en jakt og turhund i hovedsak, med jaktprøver om dressuren går i orden. Kanskje jeg finner på å prøve meg på noe lydighet eller agility, men det blir i så fall bare på skøy for å ha prøvd der. Kommer i hovedsak til å bli en jakthund som også trekker (snørekjøring, akebrett ol) og bærer kløv. Mye på tur. Kommer til å stille han ut, men han har litt ujevnt bitt, så blir nok ikke så mye soden han ikke er noen topp hund

Hva slags forsikring trenger man? hva bør man tenke på?

Skrevet

Ja jeg har forsikring, og har allerede tjent på det. Alt fra en dyr dyrlegeregning en søndags kveld til kastrering.

Operasjoner kan f.eks bli veeeldig dyre, og da er det greit å bare måtte betale 500 kr om regningen komme rpå under 10 000..

Jeg har dødsforsikring (huff høres ikke fint ut), og veterinærforsikring. Får dekt 5 000 på dødsforsikringen og 10 000 på veterinærforsikringen.

Har forsikring gjennom jobben til pappa, og husker ikke hvo mye vi betaler.

Skrevet

Jeg har forsikret hunden min gjennom gjensidige.

Forsikringssum er 10.000,- og jeg betaler 1400,- i året. Det var et krav fra oppdretter at han skal være forsikret, men jeg hadde gjort det uansett. Vet hvor dyrt det kan bli!

Skrevet

Ebbe er forsikret i gjensidige.

Dødsrisiko forsikring på 6.000,- (kjøpesum) får da denne summen hvis han dør/må avlives.

Veterinær forsikring som dekker inntil 30.000,- i pr. år.

For dette betaler jeg 1.450,- i året.

Jeg har vært utrolig glad for at jeg har hatt denne forsikringen, siden Ebbe har vært og fortsatt er mye syk.

Jeg har vel til nå fått dekket nærmere 50.000,- på forsikringen så at det har lønnet seg for meg er det ikke tvil om :angry:

Skrevet

Jeg hadde Agria Optimal og Agria Liv. Betalte 1000 i året, og han var forsikret for opp til 45 000 i året i behandling, 5000 rehab, og 6000- livsforsikring. Forsikring er kjempegreit, og kan være livsviktig. En relativt enkel operasjon hvor hunden blir hundre prosent frisk etterpå kan koste 20 000 uten forsikring.. Mange har ikke råd til en slit engangssum. Agria har vært relativt greie når det gjelder utbetalinger.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...