Gå til innhold
Hundesonen.no

Stereoanlegg som skrur seg opp selv


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Ehh, stereoanlegget mit har plutselig bestemt seg for å irritere meg v. å skru seg opp selv.

Satte på anlegget, og gikk ned trappa. Innen jeg var nede så sto det på full guffe!

Hvordan får jeg dritten til å slutte å skru seg opp selv?! <_< :angry:

Guest Christine
Skrevet
Teipe fast volumtingen?

Eller er det bare jeg som har så gammelt annlegg som har sånn til å skru på?

Er nok spøkelser.

Har fjernkontroll og knapper på anlegget, men jeg rører da ikke de!

Spøkelser ja..Hah! :angry:

Pc'n kortslutta også i sta faktisk. Satt og leste også plutselig så slo den seg av! :angry:

Skrevet
Har fjernkontroll og knapper på anlegget, men jeg rører da ikke de!

Spøkelser ja..Hah! :angry:

Pc'n kortslutta også i sta faktisk. Satt og leste også plutselig så slo den seg av! :angry:

Beklager for å Måtte si dette, men dette lover ikke bra.

Mye spøkelser ute å går.

hihihihihihhi, morsom i kveld :)

Guest Christine
Skrevet
Beklager for å Måtte si dette, men dette lover ikke bra.

Mye spøkelser ute å går.

hihihihihihhi, morsom i kveld :D

Haha :angry:

Syns jeg hørte noe under senga også :) :angry:

Guest Christine
Skrevet

Beklager om dobbelposting, men er det bare jeg som ser mitt siste inlegg? (nummer #5)

Guest Christine
Skrevet
Ser det jeg. Tror du må slutte å se masse rart på tv :angry:

Haha :icon_fun:

Er vel ikke tv'n på rommet mitt som påvirker pc'n og stereoanlegget? Dessuten så funker den så vidt :)

Haha, neida, men helt seriøst! Det klikker for meg nå.. Plutselig så skrur det seg opp. Spør Basset-Eier hun var vitne til en av gangene :angry:

Edit: Victoria:

Hvor får alle spøkelsene fra? :D

Guest Christine
Skrevet
Ja, det er faktisk sant!

Det var skikkelig skummelt... :angry:

Takk :)

(haha, jeg sto bak døra, mens Kjersti måtte gå inn på rommet å sku ned)

Ingen som vet hva det kan være/hvordan jeg løser problemet?

Og NEI- åndenes makt kan ikke hjelpe meg :angry:

Skrevet

Er sikkert spøkelser ja :angry:;)

Har spøkelser her jeg også..:angry: Vinduene driver og lukker seg opp av seg selv.. :)

Og det er ikke kødd.. hihi :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...