Gå til innhold
Hundesonen.no

Rhodesian Ridgeback


Anne

Recommended Posts

Jeg er en lite engel på 19 mnd :wink:

Mitt fulle navn er Masithela`s Jelani Aro by Woody, og ble født 1 mai 2003 sammen med min bror Shaggy. Vi var bare to i kullet så vi var noen gode og lubbne valper :wink: Da jeg kom hjem til mor og far var jeg 10 kg, en skikkelig god klump.

8 uker:

28.06_no.1_400.jpg

Nå er jeg blitt en fin og staselig gutt, men jeg hører at min oppdretter sier til mor og far at de må slanke meg noen kilo :roll: , vi får nå se på det :wink:

18 mnd:

aro2.jpg

Hver onsdag er vi på dressurkurs sammen med oppdretter og andre RR-hunder. Mor sier jeg er veldig flink, men det vet jeg jo 8)

Det var litt om meg. Lurer du på noe er det bare å fyre løs, jeg er veldig glad i å snakke om meg selv :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var visst om rasen man skulle skrive her, ikke min hund, så jeg får prøve å skrable ned noen ting :wink:

Vi valgte RR fordi vi ville ha en stor hund. Vi var inne på flere raser men endte opp med denne. Var på besøk hos oppdretteren å så på hennes hunder, på RR treff der hundene springer løse, og på trening med bare RRer. Litt vanskelig å si akkuratt hva som var utslaget, men vi likte denne rasen veldig godt. Tror og at det sosiale med andre RR eiere fristet litt :wink:

Litt om den oppfattelsen jeg har om RRen etter å ha en selv og snakket med andre eiere:

- rolig inne, aktiv ute

- kosen, skal helst ligge i fanget selv om den er stor :wink:

- krever litt ekstra motivasjon og variasjon på trening, men er

alikevel lærevillig, må bare finne ut hva som motiverer din hund

- liker ikke regn

- veldig glad i sin familie, men kan være litt reservert overfor fremmede,

men IKKE aggresiv

- en kjempe familiehund

- matvrak :wink:

For mer info sjekk ut Norsk Rhodesian Ridgeback Klubb`s hjemmeside:http://www.rhodesianridgeback.no/?s=index2.html Her er det masse bra info om opprinnelsen, rasestandaren, bruksområde, bilder osv banana

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Nydelige hunder! Søsteren min har en RR som heter Kajsa Hidaya.

Rolig og fin, og med et av de beste gemyttene jeg har sett! Kan desverre ikke avle på henne da hun har en utstillingsfeil (en extra virvel eller no sånt...?), og det er i grunnen litt synd når hun har det gemyttet hun har og ellers er helt nydelig, selv om jeg også hvorfor!

dessuten er hun så tålmodig med Arjen (min alaska husky på rundt 5 mnd)

kort og godt en herlig hund og rase!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...
Rasen har en rekke stamfedre. Det vi med sikkerhet vet er at den innfødte hottentotthunden spilte en vesentlig rolle i utviklingen....   I prosessen ble såvel pointerrasens, greyhoundens, bulldogens, irsk terriers og collierrasens egenskaper brakt inn i avlsarbeidet. Rasen ble godkjent første gang i 1924. Ridgebacken omtales noen ganger som løvehunden da ridgbacken var en av de få hundene som ville følge et løvespor. Under en løvejakt var hundenes oppgave å jobbe, hundene skulle omringe og distrahere byttet til jegeren kom på skuddhold.

Hentet fra NRRK.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette bildet er tatt på Finnøy der min mor og far har campingvogn :wink: Der stortrives Aro, er på tarassen hele dagen!!

Her er utsikten vår fra stua:

vindu.jpg

Går endel folk og hunder på tur på veie rett utefor her. Aro trives med den utsikten også :wink: Men det er best på Finnøy :mrgreen:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Åh, Rhodesian Ridgebacken er en nydelig hund, kunne godt tenkt meg en sånn en, men pleier de ikke vært ganske reserverte overfor fremmede?

Jo, det er reservert overfor fremmede. Merker det på Aro når vi treffer folk ute. Han snuser på personen og så ferdig med det. Hjemme merker jeg det ikke, da legger han seg gjerne i sofaen sammen med besøket :wink: Så med Aro er det igrunnen bare det at han ikke har behov for særlig mye kos av fremmede vi treffer ute, men det er ikke slik at han går i buer rundt folk vi treffer.. Ble mye rols her men håper du forstår :oops: Og det er jo positivt at folk ikke blir overfalt av en hoppende glad hund ;) Jeg som elsker hunder liker jo når de er hoppende glade, men ikke alle mennesker som er like begeistret ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...