Gå til innhold
Hundesonen.no

Lillegutt <3


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Jippiiiiiiiiiiiii :P

Idag hentet pappa hjem sin nyydelige schæfer-valp på 15uker (imorgen)

Jeg var selvfølgelig med <3

Han er bare såååå skjønn <3

Blir en herlig tid for dem fremover..

Og jeg håååper jeg kan få "knibe" schæfervalp maaaaaasse fremover :P:P

Neste gang er det min tur... :rolleyes:

(Litt misunnelig ja..... :P )

Skrevet

Så spennende for deg :angry: Lille valpegutten ser litt beklemt ut bak i bilen. Håper han vil like fremtidige bilturen.

Skrevet
Så spennende for deg :angry: Lille valpegutten ser litt beklemt ut bak i bilen. Håper han vil like fremtidige bilturen.

Neida,han var ikke beklemt.Bare at han lå i EN ende av buret..Hehe..

Så det så sånn ut.. :angry:

Jeg er desverre ikke med han hver dag, og kommer ikke til å se han så ofte...

Bor ikke hjemme lenger :)

Men har allerede ringt idag, og inatt hadde han vært helt ekstrem..hehe..

Biti,og sånn...Og noen få uhell inne, men det går seg til :D

Bare 15uker idag,,og nytt sted så ;)

Skrevet
Neida,han var ikke beklemt.Bare at han lå i EN ende av buret..Hehe..

Så det så sånn ut.. :angry:

Jeg er desverre ikke med han hver dag, og kommer ikke til å se han så ofte...

Bor ikke hjemme lenger :angry:

Men har allerede ringt idag, og inatt hadde han vært helt ekstrem..hehe..

Biti,og sånn...Og noen få uhell inne, men det går seg til :)

Bare 15uker idag,,og nytt sted så :D

Ting tar tid vet du ;) . Schæferen blir iallefall fortere stueren enn min rase Shetland Sheepdog :P . Har hatt Schæfer tidligere og er fremdeles svak for denne rasen. De er så utrolig søte når de skakker på hodet og ser på oss :P .

Skrevet
Ting tar tid vet du :) . Schæferen blir iallefall fortere stueren enn min rase Shetland Sheepdog :D . Har hatt Schæfer tidligere og er fremdeles svak for denne rasen. De er så utrolig søte når de skakker på hodet og ser på oss ;) .

Jeg veeeet :angry:

Han gjorde det igår..For han satt i buret i bilen, mens di skrev kontrakt ogsånn...

Og han har deeet nydelige fjeset :angry: Skakket på hode,og peip litt åh...Hehe.... :rolleyes:

Skrevet

Wee... Idag har jeg vært hele 6timer sammen med gullgutten :angry:

Og blir bare mer&mer forelsket :angry:

Han er bare så utrolig skjønn..

Gleder meg EKSTRA mye nå,når jeg ser hva jeg har i vente..

Dessuten er valpen så utroolig snill... :P

Jeg tok vist litt feil idag...For han hadde bare måttet ut 1 gang iløpet av første natta..

ellers hadde han vært veldig rolig..og sovet hele tiden (Oppi senga :) ) hehe...

Ellers er gullgutten helt heeerlig ;) Og jeg passet han ca halvannen time alene...

Vi storkosa oss,og da vi var ute på tur, så møtte vi en annen hannhund (cavalier)

og det var jo bare såå spennende :D

Har åsså tatt noen nye bilder..

Her er et par av dem :P

PS: Vi har åsså pratet med oppdretter..pga han "henger" med rumpa...Det virker som om han har veldig lite muskler..Men dette var ingen fare..For di forrige eierne som hadde hatt han fra han var 8uker, hadde bare sluppet han løs ut i hagen... Ikke noe trim, stakkar :P Så ... Men det tar vi igjen nå..

Han kan stortsett "sitt", og "gi labb" .. Han er kjempe fliink :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...