Gå til innhold
Hundesonen.no

Schæferen Kim <3 Verdens Beste <3


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Ja da har det ENDELIG skjedd.... Er det muulig... :P

Pappa har lenge vært på utkikk etter en schæfer hannhund..

Han hadde lenge en på "hånda" men som måtte sendes med fly..alene!

Det gjorde at han ville tenke seg om 2ganger...

Igår kveld skjedde et mirakel...

Oppdretter ringte meg og sa hun måtte hente hjem en valp... pga endret familiesituasjon!

Og ringte MEG først og lurte på om pappa hadde fått seg hund..Og hvis ikke var hennes valp til salgs igjen..

Så idag møtte vi oppdretter, og verdens søteste schæfergutt, for å se på han og prate om div..

Jeg var selvfølgelig med :rolleyes:

Jeg ble såå forelsket i den vesle gutten :P

Er det raart, sier jeg...

Så her ser dere pappa`s lillegutt :P

Navn, er ikke bestemt ennå,tror jeg..

Forløpig blir han kalt; Kim...og Lillegutt av meg :P

Tok et par bilder av han mens han satt i buret i oppdretters bil :rolleyes:

Er han ikke bare helt herlig?? :rolleyes:

Gudskjelov er det min tur, neste gang... :P

  • 1 month later...
Skrevet

Her er noen nye bilder av Kim :P Han er bare såå skjønn :ermm:

Jeg er blitt såå glad i lille gutten :P

Men er det så rart? :P

Skrevet

Jaàh... :D Han er såå skjønn :wub:

Men jeg er litt bekymra dah..For øra står ikke ennå..

Hehe..Men det tar kanskje så lang tid? Han blir jo 5mnd, 19april :D

  • 1 month later...
Skrevet

Her er noen nye bilder av gullgutten <3

Han er bare verdens skjønneste lille gutt <3

Han er helt renslig,og elsker alt og alle! :)

Han har begynt å varsle på ringeklokken,ukjente lyder,og han beskytter pappa til det fulle..

(Brodern er litt slitsom)

Når pappa & brodern "lekesloss"...DVS...Når brodern prøver å ta pappa..Så blir Kim ordentlig sint,og løper å napper han i bein,og armer... ;)

Han har åsså funnet ut at det er kult å bite i buksebeina på folk,for da mister di jo buksa ;)

MEN..Skal pappa ta brodern..DA er han der og hjelper til...Bjeffer og står i ;)

Han er bare kjempeherlig <3

Skal prøve å få tatt nye bilder med digitalkamera neste gang jeg ser han ;)

Ellers kan det jo tenkes han er med på Treff i Drammen den 10.Juni ;) For di som skal dit...

Her er ihvertfall noen bilder av gullgutten <3

(Tatt med mobilkamera)

EDIT: Det skal stå F; 19.11.06, ved bildene ;)

Skrevet
Så fin han er! Men hva mener du med: bakbeina begynner å gå seg til...?

Schæferen til kompisen min er 6 mnd. og har lenge hatt ganske "vinglete" bakbein, ustødig gange og veldig "knekk" i hasene. Dette begynner å, nettopp "gå seg til". Det er kanskje det hun mener?

Fin hund forresten! :)

Skrevet
Schæferen til kompisen min er 6 mnd. og har lenge hatt ganske "vinglete" bakbein, ustødig gange og veldig "knekk" i hasene. Dette begynner å, nettopp "gå seg til". Det er kanskje det hun mener?

Fin hund forresten! :)

;) Yes ! Akkurat det jeg mente ;)

Han har lenge vært veldig ustø,og tålte ikke mye før han "satt" på en måte..

Men nå begynner det å gå seg til ;)

Takk ;)

Jeg vet han er fin ;)

Han er verdens snilleste og søteste lille voffe <3

Noen flere,men litt eldre, bilder av gullet <3 ;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Desverre ble Kim levert tilbake til oppdretter på mandag, og søker derfor nå et nytt hjem..

Pappa kunne ikke beholde Kim, grunnet jobbsituasjonen han var i..

Kim er dypt savnet, og jeg kjenner tårene presse når jeg skriver :)

Kim var en fantastisk schæfergutt, og jeg skulle gjerne beholdt han selv..

Fikk ikke muligheten til det desverre.. :P

Jeg har passet Kim mye, men ikke sett han på en stund før han dro..

Og er egentlig glad for det..

Pappa tok dette veldig hardt selv, men jeg håper nå at Kim får et godt hjem, med mye kjærlighet,og like mye tiltro til sine nye eiere, som han har hatt hos oss..

Savner han fælt, når jeg sitter å ser på valpebilder av han, og di siste bildene jeg fikk tatt..

Han var jo så utrolig skjønn... :P

Skrevet

Uff, sånt er aldri noe hyggelig :) Han var jo bare utrolig skjønn, da :P Håper oppdretter finner et godt hjem til den lille :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...