Gå til innhold
Hundesonen.no

Seng til Aussie


Recommended Posts

Har ei venninne som får en liten herlig blue merle Aussie i hus om EN uke :P (heldiggris)

Men så lurer ho på hvor stor denne sengen bør være. Sånn med tanke på at den kan passe den når den blir voksen også :P

Håper noen kan svare.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ta målene av en voksen Aussie med i dyrebutikken og se etter, tror det er det letteste, da får man sett sengen skikkelig også :P

hehe, hvorfor tenkte vi ikke på det :rolleyes:

Noen som har målene til en voksen Aussie her inne? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du sier på str med en golden-tispe - stemmer det sånn passelig. Blondie er 55 cm og veier 22 kg. Hvis det er en av blue merlene fra aussiegården hun skal ha, blir nok de litt mindre enn det :P

OKi :P Ho skal ha den blue merle hannen der :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han her ligger enten på gulvet (fordi senga er for varm å ligge i) eller så trøkker han seg ned i sengen til den minste bikkja her. En dvergpincher:) Så det var bare teit å kjøpe stor seng til han med en gang.

De fleste steder jeg handler så går aussien som large. Så alt av seng, tepper osv som jeg har kjøpt hvertfall er blitt kjøpt i størrelse large. Ellers når det gjelder bur så kaller mange burstørrelsen for "boxer" størrelse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han her ligger enten på gulvet (fordi senga er for varm å ligge i) eller så trøkker han seg ned i sengen til den minste bikkja her. En dvergpincher:) Så det var bare teit å kjøpe stor seng til han med en gang.

De fleste steder jeg handler så går aussien som large. Så alt av seng, tepper osv som jeg har kjøpt hvertfall er blitt kjøpt i størrelse large. Ellers når det gjelder bur så kaller mange burstørrelsen for "boxer" størrelse.

Oki takk for svar :P

Ho fant vel egentli ut at ho kan bruke den kurven ho skulle kaste nå foreløpig. og heller legge et teppe oppe (valper har jo det med å ødelegge). Og heller kjøpe en ny seng når den blir eldre.

(kjenner at jeg gleder meg på hennes vegne, og fordi jeg skal få kose valp) :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunder har også en tendens til å ville ligge litt trangt (tror jeg).. Jeg hadde i alle fall to sånne plastkurver- en stor (anbfefalt for rasen) og en som var mindre. Har sjelden sett noen av mine i den store sengen - de velger ALLTID den minste..

For mine hunder (har hatt mange forskjellige senger opp gjennom årene) så er det uten tvil den firkantede Kennel-sengen som er mest populær. Ser ut som en Bia-bädd, men har et grønt nylonstoff på. Her: http://www.xxl.no/xxl_templates/Produkt____46676.aspx. Men jeg har en str. mindre enn denne her, og den ble kjøpt til klart lavere pris enn det som her står (på en utstilling, tror den kostet mellom 350-400,-)..

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min lille aussieklump er ca 52cm høy (eller noe i den dur, 19,5kg veier han nå og er 18mnd :icon_confused: ), jeg har en biabed i str 60x70cm eller noe sånt, og lille klumpen bruker maks 1/3 til 1/2 når han ligger i den. Sammenkrøllet på minst mulig plass, og bestandig ligger han med ryggen mot kortsiden. Som oftest ligger han i kroken ved stuedøra,og der er plassen mye mindre, 40x 60cm kanskje...

Når hun skal ha valp er det vel ikke noe stress.. men jeg ville ikke kjøpt den største senga bare for at hunen skal kunne breie seg ut, min erfaring er at de helst vil ligge i en klump i sengene;) I allefall de hundene jeg har hatt/passet;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min lille aussieklump er ca 52cm høy (eller noe i den dur, 19,5kg veier han nå og er 18mnd ;) ), jeg har en biabed i str 60x70cm eller noe sånt, og lille klumpen bruker maks 1/3 til 1/2 når han ligger i den. Sammenkrøllet på minst mulig plass, og bestandig ligger han med ryggen mot kortsiden. Som oftest ligger han i kroken ved stuedøra,og der er plassen mye mindre, 40x 60cm kanskje...

Når hun skal ha valp er det vel ikke noe stress.. men jeg ville ikke kjøpt den største senga bare for at hunen skal kunne breie seg ut, min erfaring er at de helst vil ligge i en klump i sengene;) I allefall de hundene jeg har hatt/passet;)

Nei ho venter nok en stund med å kjøpe inn seng. hadde en kurv som ho sikkert kan bruke mens den er valp...

ååå til helga får ho den :P:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...