Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan dere krysse fingre og labber litt nå.....


Tonjehelen1@hotmail.com

Recommended Posts

Skrevet

for at det skal gå min vei.

Søsteren til min dypt Savnede Tarzan ligger ute på omplassering på Finn.no

Håper så indelig at eigeren finner oss verdige til å overta hans prinsesse.

Tror aldri jeg har ønska meg noe så mye noen gang. En liten BE-BA

Håper og at de finner noen som vil overta bare den store. selv om det betyr at hundene må skilles :D

Jøss, så fort hjertet mitt begynte å banke da jeg så den annonsen.

Ut i fra det eigeren sa, var de ganske like i lynne. Men også noe forskjellige. Å så spennende :rolleyes:

Skrevet

Hvorfor kunne ikke eieren si ja til at du kunne overta henne med det samme? Ville h*n helst at de skulle få samme hjem?

Den store hannen var jo bare nydelig, da.

Håper at han kan komme til et stabilt, godt og permanent hjem, også!

Og at nåværende eier er litt mer kritisk til hvem han gir hundene til, ettersom begge allerede har vært omplassert en gang tidligere!

Tvi. tvi:-))

Skrevet

huff, det var trist.

Men du skal se at du blir like glad i din neste hund. Selvom det ikke er så stor sjanse for at det er en Be-Ba...

Skrevet
Huff, så trist. Håpet jeg fikk sett et mer positivt svar :)

Men da får du vel bare tenke videre. Vurderer du forresten DSG ennå? ;)

Hei, ja det var trist. Men sånn er det. Ja vi vurderer fortsatt gårdshund. Men siden vi ikke har hund i år så har vi bestemt oss for å avslutte svangerskapspermisjonen vår i Tyrkia. Så vi skal tilbringe hele august der. Vi vil derfor vente til vi kommer hjem i september før vi betemmer oss endelig. Jeg har de siste dagene blitt kontaktet av en annen søster av Tarzan. Eier av denne ønsker seg valper på denne neste vår. Dette er jo og noe vi ønsker å vurdere seriøst.

Men det var synd med Olivia. Selv om det egentlig passet dårlig akkurat nå. Så skulle vi jammen ha fått det til. Og jammen hadde ikke svigerfar stilt opp å vært hundevakt de 4 ukene vi er i Tyrkia :icon_confused:

Skrevet

Skal håpe på det beste :icon_confused: Og krysse alt jeg har å krysse ^^

*EDIT*

JEg så desverre ikke lenger opp her at hun ble gitt bort til noen andre :)

Så det var trist ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...