Gå til innhold
Hundesonen.no

Fiiiine sanger... :)


BareLinn

Recommended Posts

Jaa...

Er det noen her som virkelig har favoritt sanger??

Jeg ønsker å finne noen sanger som virkelig er fiiine...

Men fiin melodi, og fiin tekst...

Har du noen forslag??

Nå går det stort sett i

Brad Paisley`s .- Whiskey Lullaby :D

Askil Holm`s - Where The Angels Sleep :D

Kom med forslaaaaaag :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stage Dolls - Hard to say goodbye . Sukk får frysninger bare jeg skriver sangen... Og så Sonata Arctica med Replica og Mary lou er og fine. Spesielt replica :D Sarah Brightman - in the arms of an angel (er det ikke hun som har den? Tror det)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stage Dolls - Hard to say goodbye . Sukk får frysninger bare jeg skriver sangen... Og så Sonata Arctica med Replica og Mary lou er og fine. Spesielt replica :P Sarah Brightman - in the arms of an angel (er det ikke hun som har den? Tror det)

Driver å laster nå :P Jo det er Sarah som har den sang :D For den har jeg :D

Hør på denne dere:

Dj Kadz - Free Again :P

Lastet ned denne nå..og jeg bare ELSKER den, allerede :P

Litt barnslig..Ja jeg vet :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finnes utrolig mange fiine sanger da, men her er noen av dem jeg syns er nydelige:

Dave Matthews Band - Space Between

Live - Selling the Drama

Metallica - Low Man's Lyric

Pachelbel - Canon in D (klassisk, men vanvittig fin)

Pink floyd - Comfortably Numb

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stage Dolls - Hard to say goodbye . Sukk får frysninger bare jeg skriver sangen... Og så Sonata Arctica med Replica og Mary lou er og fine. Spesielt replica :wub: Sarah Brightman - in the arms of an angel (er det ikke hun som har den? Tror det)

Oooog "broken" ;D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så mange fine sanger at om jeg skulle velge alle, så hadde lista her blitt svært, svært lang;)

Jeg får ta et lite utvalg..

3T - I need you

ABBA - The winner takes it all

Backstreet Boys - I need you tonight

Bryan Adams - Everything I do, I do it for you

Chris Isaak - Wicked game

DDE - Æ har itj sagt æ.. (jadajada, trøndere og DDE:P)

Gund 'N Roses - November raing og Don't cry

Helene Bøksle - Elverhøy, Blomen Fell og Natta vi har

Hellbillies - Den finast eg veit

Lonestar - Amazed

Muse - Unintended

Queen - The show must go on

Roxette - It must have been love, fading like a flower og anyone,

Scorpions - Wind of change

Tommy Nilsson - Öppna din dörr

Tor Endresen - Aladdin og Inger er så nydelig som du

Vamp - Tir n'a noir

Goo Goo Dolls - Iris

Åge Aleksandersen - Så glad i dæ

Vel..lista ble jo ganske lang allikavel :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...