Gå til innhold
Hundesonen.no

Uansvarlig hundeeier


sonja027

Recommended Posts

Idag dro jeg på valpekurs med Blackie, først dro jeg opp til vennina mi som absolutt bare "måtte" hilse på Blackie før vi dro på kurset, de har selv en Tibetansk Spaniel og en blandingsvalp på 6-7mnd. Etter å ha vært der en liten stund dro vi på kurs og etter det dro jeg og Blackie en liten tur på idrettshallen for å se på typen som trener. Etter å ha vært der en stund kom bestevennina mi også, plutselig ringte moren å sa at begge hundene hadde stukket av, IGJEN! Jeg ble skikkelig kvalm, og dro tidlig, i 20:30 - tiden. Når jeg var kommet sånn halvveis hjem traff jeg på begge hundene, de sprang midt på veien, og kunne fort blitt kjørt ned! Jeg viste ikke om jeg bare skulle ringe å sifra hvor hundene var eller om jeg skulle ta de med og levere de hjemme hos eierne. Bestemte meg å ta de med meg begge to. Tok den lille tibetanske spanielen på armen og tok av Blackie båndet og tok det på blandingstispa som var helt gal og hoppet opp på meg og beit i klærne. Måtte gå den STORE baken med to hunder i armene, og en gal hund i bånd, skikkelig slitsomt med andre ord. Men fikk levert de trygt hjem. Heldigvis. Kunne bare ikke forlate de alene, tenk vis det hadde skjedd de noe, og det fordi jeg ikke tok de med meg.

De to hundene stikker av flere ganger om dagen, eierne har ikke noe kontroll på de, enten sitter de ute på verandaen i -10 grader eller innesperret i bur. Synes ærlig talt synd på de hundene, småbarna i familien lugger og drar de i halen. :unsure: Også hadde de fått MAANGE klager om at hundene kan bli påkjørt eller skadet, og vis de ikke tok bedre vare på de kom noen av naboene personlig til å avlive hundene. :D

Hva synes dere om dette her? Jeg synes virkelig de skulle tatt bedre vare på hundene, har sagt det til vennina mi flere ganger, men hu sier at det ikke gjør noe fordi det KUN er en hund.! Blir frustrert altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Jeg kan være med i klubben, med bruksrase hann på 8.5 mnd. ..men for tiden er min veldig snill og god gutt. Det vil antakelig endre seg snart. 
    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
    • Spurte aldri etter tips jeg luftet frustrasjon 😅 han begynte just læringen når jeg skrev og det var bare starten av turen med en unghund😅 men ja han lærte fort på under en uke kanskje når jeg bare dreit litt i naboen og trente. Må legge til at han heller ikke har bodd her lenge da han er omplasseringshund så man må ikke bare tenke ting før man vet alt 😊 har trent flere hunder til og gå i bånd og det er imidlertid hva de lærer av og det var det som funket på han. Min gamle hund lærte ikke sånn men det er jo personlig 😊 setter pris på dere tar dere tid til og skrive så masse uansett da! Vist dere har tips til kattejaging tar jeg det i mot 😂 det er våres store prosjekt i livet 😂 prøver og rose han når han er rolig men med engang belønningen er borte er også hunden rett med katten 😅  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...