Gå til innhold
Hundesonen.no

Varmedekken til Dachs


Ida:)

Recommended Posts

Den størrelsen som står på dachs er 46 cm. Men er det fra nakken til halerota? For min dverg er 38 cm.. Da blir kankje den for stor?? Men skal gå å prøve den i en butikk jeg. Takk for tipset, og raskt svar :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan jo sy selv: http://www.hundedekken.tk :)

Nå er jeg igang å sy.. Hehe.. Men får se hvor bra sluttresultatet blir da :icon_confused: ... Så kanskje jeg må se litt nermede på de dekkene du sendte M.J.

Vet du hvor mye OBTRACK™ Skrylle kosta sånn ca M.J?? Fant ikke det jeg.. Men det så veldig fint ut. Tror jeg så på det på hundelivsmessa..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg sydd to dekken til Mira.. Så jeg er litt stolt :baby: Det andre jeg lagde ble finere, men jeg har bare bilde av det første.. Takk for opskriften, otror nok det blir flere dekken.. Dette var gøy det :baby::baby:

i86846942_63795_7.jpgg

i145153577_65901_7.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg sydd to dekken til Mira.. Så jeg er litt stolt :baby: Det andre jeg lagde ble finere, men jeg har bare bilde av det første.. Takk for opskriften, otror nok det blir flere dekken.. Dette var gøy det :baby::baby:

Så flott, Ida! Kan jeg legge inn et bilde på hundedekken.tk? (MÅ ikke hvis du ikke vil, da... :D)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

så utrolig flott det var ida:) Jeg prøvde engang, men jeg er ikke så flink til å sy. Hva slags stoff har du brukt? Handkle? (ser ikke så godt på bildet).

Men var hvertfall superflott. :baby:

Takk takk.. Det er bare å begynne! Har ikke så stor tolmodlighet når det gjelder sying jeg heller. Men jeg ble vist litt hekta.. Hehe

Jeg brukte et ullstoff som var tova på en måte, så man slipper å sy rundt kantene. Det var litt dyrt, men jeg har jo ikke akkurart så stor hund da, men mye billigere en å kjøpe. Du kan jo bruke et flis teppe eller no. Det er billig og det varmer jo litt..

Det andre jeg lagde, hadde jeg det ullstoffet mot huden og et twid stoff over.. Så det ble litt finere. Nå er planen å lage et regn dekken.. Så nå har jeg blitt fast kunde hos den sybutikken.. Hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...