Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva hører dere på


ellish

Recommended Posts

Som topicen sier, hva hører dere på når du lufter hunden/e? Håper nå det er flere en meg, som har med seg mp3 spilleren da? :hmm: Trenger noen nye låter å høre på når jeg står opp og må ut å lufte Tassen i mørket!

Selv hører jeg vel mest på HIM ( har vel hatt det på mp3 spilleren siden jeg var 13 ;) ) Også litt Groove coverage for å komme i litt godt humør ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Har mp3 mobil jeg:D

Hører på det meste av rap/hiphop :hmm:

Egentlig så liker jeg ikke å gå med musikk på øret når jeg og Milo er ute i naturen. Vil heller ha kontroll over hunden, og være i samme verden som han..(vare farer, løshunder osv...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg pleier ikke å høre på musikk, fordi jeg føler jeg må ha kontroll på hundene og når jeg hører på musikk føler jeg liksom at jeg ikke har den kontrollen! jeg går jo med tre hunder da så..

Men om jeg går med en og en og skal gå ned til byen eller noe kan det hende at jeg har med meg mp3 spilleren og har en propp i øret, hva jeg hører på.. alt mulig egentlig :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hører på musikk når jeg ikke går i skogen. Da hører jeg på masse rart :hmm: Mest rock da. Men jeg har somregel bare en sånn propp i. Syns det er mest behagelig når jeg går tur, så hører jeg det meste rundt med og litt musikk, spiller heller ikke så veldig høyt akkurat ;)

Men når jeg går i skogen liker jeg best å ikke ha musikk, vil ha full kontroll når Elwira er løs.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

spiller for det meste tecno/trance og sånn fordi det er den musikken jeg liker ;) har bare på musikk når jeg går alene i skogen fordi da føler jeg meg tryggere (vet ikke hvorfor) og har da musikk på mobilen høyt og ikke på ørene sånn at jeg har kontroll på turbo samtidig som jeg hører på musikk + at jeg aldri klarer å holde orden på ledninger :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg går også å snakker med hunden, tenker og dagdrømmer. Synes det er det som er kjekkest med å gå tur i skog og fjell, la tankene vandre. Går jeg på mindre fredelige plasser synes jeg det er viktig å ha ørene med seg, plutselig kommer det en sykkel eller moped bakfra, det skjer hvertfall ofte her jeg bor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker å få med meg det som skjer når jeg er på tur med bisken, og derfor har jeg heller ikke musikk på ørene. Dessuten er det deilig å kunne gå ute og få litt fred fra alt annet mas i hverdagen :icon_redface: Er spesielt feil å gå med musikk på ørene på tur i skogen og på fjellet!

Når jeg løper med bisken har jeg derimot alltid musikk på. Hører på mye rart;counting crows osv., bare ikke hiphop og rap. Æsj. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine
Når jeg løper med bisken har jeg derimot alltid musikk på. Hører på mye rart;counting crows osv., bare ikke hiphop og rap. Æsj. :icon_redface:

Hihi, jeg hører på høøøy musikk når jeg løper! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hører bare på musikk når jeg har han i 1meters båndet :lol: vil ikke at folk skal få intrykket av at jeg har volumet på det høyeste, og lar hunden springe fritt rundt, det håper jeg det er ingen som gjør :)

Men må inrømme, at turen blir mye livligere med musikk :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hører aldri på musikk når jeg går tur med hundene. Syns det er en stor fordel å f.eks høre syklister og joggere som kommer bakfra før vi blir rent i senk. Jeg går også mye og prater med hundene og hvis jeg har på musikk får vi heller ikke den beste kontakten. Går vi i skogen er det jo ikke noe bedre enn å høre på stillheten og skogslydene :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en propp i öret når jeg går turer om kvelden. Er ikke gatelys her, og jeg går på en landevei hvor det ikke kjörer bilder eller er folk, og da syns jeg det er betryggende emd litt lyd i öret. Så jeg kan synge og skråle ivei, så blir ikke mörket og stillheten så skummel.

Men går jeg mer traffikerte steder bruker jeg ikke ha musikk på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...