Gå til innhold
Hundesonen.no

Cane Corso


Erik

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen

På tide å presentere min "lille" banditt" på 14 mnd.

Hun er fra Pretzky Rebell og er Obelix sin søster. En skikkelig liten rampejente som elsker å tygge på allt hun ikke får lov til. Dette har riktignok blitt vesentlig bedre, selv om det ikke er mer en 2 uker siden hun plutselig fant ut at det var en god ide å spise opp madrassen sin. Det gikk 2 fine madrasser på 1 uke.

I tilegg har det blitt en viss reduksjon av kosedyr og sko.

Ellers er hun svært snill og supersosial, skal hilse på alle hun møter og er så langt ikke skeptisk til noen. Med unntak av gamle damer med rare hatter, da lurer hun litt.

jeg har 2 små jenter hjemme og det fungerer helt fint.

Jeg får utrolig mye skryt av henne og alle syntes hun er veldig blid og trivlig.

I tilegg har hun en fysikk som imponere de aller fleste.

Hun er uhyggelig spretten og kjapp til å være en såpass stor hund. Så langt går hun også fint sammen med andre hunder, hun elsker å bryte så de eneste problemet er at de andre hundene kan bli litt grinete når de blir overfalt av en leken og litt eplekjekk jente.

Flink til å passe på er hun også, tror de fleste ville tenke seg nøye om dersom de hadde planer om noe tull.

Legger ved en liten link til noen bilder jeg har tatt fra hun var 9 uker og frem til i år.

http://canecorsobilder.spaces.live.com/

Det ligger 4 mapper med bilder der, kun 2 av de inneholder bilder. Tok litt tid før jeg skjønte hvordan dette fungerte.

Flere bilder vil bli lagt til etterhvert.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...