Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger litt hjelp med siden


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

I dag oppdaterte jeg siden med noen nye bilder, og som jeg alltid har gjort sletter jeg mappen på smartFTP og legger inn mappen på nytt og dette har alltid funket.. men nå tar det ikke så lang tid som det har tatt før og da jeg så at images mappen var lagt inn på smartFTP sjekket jeg siden min og da var det bilder med rødt kryss :unsure:

En gang jeg hadde det på et bilde fikk jeg hjelp av monica (BCREX) og da hadde jeg en å eller noe på et bilde jeg hadde lagra, men da var det jo bare det bilde som hadde rødt kryss! Men nå har alle rødt kryss og jeg har sjekket images mappe for æøå..

(dårlig forklarer, men håper noen kan hjelpe)

Skrevet

Jeg la merke til at bakgrunnsbildet på layouten het nybluuuFe.lay.jpg. Du bør endre filnavnet, slik at det ikke inneholder noen andre punktum enn det ene før jpg. Men jeg vet ikke om dette vil ha noe å si på problemet med resten av bildene. Vet du om filene dine er lastet opp, men ikke vises, eller om de ikke har blitt lastet opp i det hele tatt?

EDIT: Jeg så nettopp denne tråden: http://dyresonen.no/forum/index.php?showtopic=22359&hl=

Kanskje problemet ligger på serveren?

Skrevet

hehe.. det fil navnet der har jeg alltid eller en stund nå brukt så kan jo ikke være det! :hmm: Først lagra jeg en layout som het. Nyblue.lay.jpg men så lagde jeg ny også likte jeg egentlig ikke den og da bare skrev jeg et eller annet men så likte jeg den allikevel ;) og den har funket før sååå... :unsure:

Ja, skal se på den tråden.. men min side har funket hele veien, bare i dag/går etter at jeg skulle laste opp bilder at den ikke funket..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...