Gå til innhold
Hundesonen.no

Nettbutikker


Toller

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skulle gjerne kjøpt et vinterdekken og en seng til min lille Toller frøken..

Så da lurer jeg på om noen har tips på hvor man kan finne billige, fine og praktiske ting? :innocent:

Skrevet
Jeg skulle gjerne kjøpt et vinterdekken og en seng til min lille Toller frøken..

Så da lurer jeg på om noen har tips på hvor man kan finne billige, fine og praktiske ting? :innocent:

Jeg har hvert på hooks (man får også kjøpt fra nettbutikk), og de dekkenene de har der syns jeg virker veldig fine og er ikke så veldig dyre heller (kanskje litt spes. farger, men jeg liker det :) )

Senger vet jeg ikke. bare sett både billige, fine og praktiske dekken OG senger i sverige. Nordbysenteret (ved svinesund). SÅ om du skal dit i den nærmeste fremtid anbefaler jeg å titte litt i heste-/hundebutikken der :P

Siden til hooks er: www.hooks.no

Skrevet

Har litt dårlig erfaring med Hööks :innocent: Men skal ta en titt!

Men noen tips til noen som har rask levering? Trenger dekkenet ganske raskt!

Skrevet
Har litt dårlig erfaring med Hööks :innocent: Men skal ta en titt!

Men noen tips til noen som har rask levering? Trenger dekkenet ganske raskt!

http://www.hundeutstyr.no - Har en del fine og rimelige dekken, og utrolig rask levering, vi bor så langt nord som mulig, og det tok bare 4dager før varene kom. :)

Skrevet

Trenger egentlig hjelp til en ting til...

Hvordan dekken? :S

Dette er første gang jeg kjøper dekken til en HUND, så har lite peiling på hva som er lurt og ikke.

Jeg tenker jeg skal ha et varmt dekken. Da Phoebe var med meg i stallen i går skalv hun fordi hun frøs sånn ;) Og når vi skal til Trondheim er det ENDA kaldere!

ALtså...

- varmt

- passe til Phoebes spesielle farge

- være praktisk

Kan noen komme med noen forslag til spesifikke dekken? :hmm: (gjerne som kan komme raskt ved bestilling)

Skrevet

Utålmodigheten min tok overtaket, så jeg gikk til dyrebutikken på Oslo City i dag.

Fant et dekken som jeg er veldig fornøyd med så langt (Fòr inni, og plast utenpå):

Noen som har noe n dårlige erfaringer med denne typen?

dekken021.jpg

dekken009.jpg

dekken017.jpg

Skrevet

Ja, Heidi kommenterte det :hmm:

Jeg skal innom butikken etterpå, så kan bytte det da. Jeg undervurderte henne litt da jeg kjøpte ;) Trodde faktisk det ville bli for stort :Laugh:

Skrevet
Ja, Heidi kommenterte det :hmm:

Jeg skal innom butikken etterpå, så kan bytte det da. Jeg undervurderte henne litt da jeg kjøpte ;) Trodde faktisk det ville bli for stort :Laugh:

hehe.. ;)

Hvor mye kostet det dekkenet i den str?

Skrevet
Vil du fortelle hvordan dritt det er? ;)

Ja kan jeg godt ;)

Det var kjempe dårlig "gjord" eller feste rundt magen, det var veldig tynt knitre stoff og det var så lett at det fyker frem og tilbake på hunden heletiden :hmm:

609,-

Koster det veldig mye mer som stort? ;)

Tror jeg ville ventet og kjøpt på nettet kan få to dekken til den prisen på nettet..da har du noe å bytte på når det regner og dekkenet blir fuktig. ;)

Skrevet
Ja kan jeg godt :hmm:

Det var kjempe dårlig "gjord" eller feste rundt magen, det var veldig tynt knitre stoff og det var så lett at det fyker frem og tilbake på hunden heletiden ;)

Tror jeg ville ventet og kjøpt på nettet kan få to dekken til den prisen på nettet..da har du noe å bytte på når det regner og dekkenet blir fuktig. ;)

Oki, ja skjønner ;) Har ikke sett det i butikken, for jeg bestiller ikke over nett når butikken er i nærheten.

Men det jeg har tittet på i butikken til hööks syns jeg virket fint. (skal ha det kun om neste hund blir tispe) ;)

Skrevet

Så ut som om det var kennel dekken du hadde kjøpt.

Mamma selger disse via jobben, så vi får litt rabatt. Har dem på begge jakthundene og er kjempefonøyd. Sitter godt, tørker raskt og slitesterkt (iallefall de vi har hatt). Personlig er det ikke så mange kennel artikler jeg liker, men disse dekkene er jeg kjempe fornøyd med.

Og generelt til lengde så er egentlig det viktigste at bakparten og nyrepartiet er dekket, da det er her de mest "utsatt" områdene er. Men med nytt dekken blir det sikkert bra:)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Du har sikkert funnet en dekken og en seng du er fornøyd med nå, men du bare MÅ gå inn på Pet Shop Girls

Tror ikke du kan bestille det over nettet, og det er sikkert litt dyrt. Men HÆLLANDUSSEN så masse nydelig det er der! :P Det meste er til små hunder, men det finnes også masse fint til litt større hunder også. Har lyst på ALT i den butikken der altså! ;)

Guest Just me!!
Skrevet
Du har sikkert funnet en dekken og en seng du er fornøyd med nå, men du bare MÅ gå inn på Pet Shop Girls

Tror ikke du kan bestille det over nettet, og det er sikkert litt dyrt. Men HÆLLANDUSSEN så masse nydelig det er der! ;) Det meste er til små hunder, men det finnes også masse fint til litt større hunder også. Har lyst på ALT i den butikken der altså! :P

Bah, har du vært inni butikken? Archie tisset og dreit der inne når vi var der :P

Farmor og pappa er nære venner av de som eier greia, kanskje vi kan få rabatt på noe? :P

But, Pet Shop Girls er vel litt mer stæsj-butikk?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...