Gå til innhold
Hundesonen.no

hva slags algespiser er dette?


softis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått en algesuger av ei veninne som jeg har i akvariet. Har ikke før nå tenkt over hva slags algesuger det er eller om den i det hele tatt passer i mitt akvarium med gullfisker..

Hva slags "rase" er det?

Passer den i mitt akvarium? I så fall kommer jeg til å kjøpe meg minst en til.

Hvor stor blir den, andre fakta?

Var ikke så lett å ta bilder av den da den er skvetten av seg og liker seg best gjemt.

Den er ca. 7 cm til halespissen.

bilder_kamera122.jpg

bilder_kamera123-1.jpg

Skrevet

hmm, kan hende det er en sånn hunne ja.. Men, det eneste som ikke passer er at de egentlig ikke spiser vanlig fòr og at den har overlevd i det kalde vannet i akvariet som er ca. 20 grader.

Han har tross alt levd i ca. 3 mnd..

Takk for tips :innocent:

Skrevet

Det med mat tror jeg ikke du skal stresse sånn med. Mine 3 spiser vanlig mat, og agurk når jeg slenger oppi det. Noen ganger får de potet også, men de virker ikke så keene på det, det er agurk som er en slager! :innocent:

Skrevet

Hvertfall hos meg klarer ikke agurken å bli dårlig før den blir borte, men nå har jeg masse snegler da :innocent: Men potet kan bli litt ekkle etterhvert så da er det bare å ta den ut igjen.

Agurken flyter med en gang, men den synker etterhvert så bare ha tålmodighet! :)

Ansictrusen kan også ha store ryggfinner! :P

Skrevet

Det er nok en helt vanlig Ancistrus sp. du har der og hever du temperaturen din til 22 C vil det gå å ha den sammen med gullfisken.

Stikk en gaffel gjennom agurken så flyter den ikke opp, den bør jo ikke ligge der i flere dager uansett. Rosenkål er også veldig fint å gi dem og gullfisker er som regel helt ville etter det.

Skrevet

Unnskyld at jeg spør om så utrolig dumme spørsmål, men jeg har vist enda ett. Om jeg kjøper en Hanne nå, er det stor sjangs for at de får barn da?

Kan nesten ingenting om fisker som dere skjønner :innocent:

Skrevet

Hvis det er en hunn du har og kjøper en hann er du på god tur til å få bebiser, men det er utrolig vanskelig å skille kjønnene før de er oppe i 7-8 cm., og enda da kan det være vanskelig siden hanner som blir dominert av andre hanner ikke slipper ut bartene sine. Og for å gjøre det hele ytterligere komplisert så er det noen hunner som får barter men da bare på siden av munnen og ikke oppe på selve nesa.

Det "letteste" er å se på kroppsfasongen, men det må et trent øye til det.

Kan hende karet ditt blir for kjølig til at de vil yngle, men får du et par matched in heaven kan jo alt skje. :hmm:

Et lite tips for å plukke ut riktig kjønn: spør han sjefen selv på Tropehagen på Mart'nsentert - han har relativt god peil på fisk og akvarium.

Skrevet

Jeg var på butikken "din" i dag og kjøpte med en algesuger til jeg ;) Kjøpte også noen andre fisker av noe slag (jada, hu dama sa navnet, men har jeg god hukommelse? :icon:redface: ) Så nå har jeg hevd temperaturen til 24 grader som dama i butikken anbefalte meg selv om jeg hadde gull fisker.

Så jeg satser heller på barn av de nye fiskene jeg :hmm: De føder til og med levede barn ;)

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg syns også denne likner mest en Gibbiceps eller mulig en rød plecostomus som også får ganske høy ryggfinne.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...