Nirm Skrevet 9. Februar 2007 Rapporter Skrevet 9. Februar 2007 Siden jeg lykkelig har oppdaget at kastrater kan stilles ut igjen, så skal jeg ha Bogar opp i utstillingsform igjen. Problemet med han, er at fôret han går på ikke gir nok til pelsen, og denne ikke er så veldig pen akkurat nå. Og jeg kan ikke bytte fôr siden han har en leverdefekt og må holde vekta i tillegg. Akkurat nå går han på 50/50 av Hills l/d og w/d (evt bytter ut w/d til r/d igjen når han når han får gått ned et par kilo igjen). Så jeg trenger litt tips på hva jeg kan tilsette maten i små mengder som kan hjelpe på pelsen. Det er viktig at det ikke må gies i store mengder.
Wanderlust Skrevet 9. Februar 2007 Rapporter Skrevet 9. Februar 2007 jeg har prøvd 1 barneskje soya olje (mye diskusjoner rundt dette) og 1 ts Ølgjær. Dette fikk jeg et tips om fra en hundekar med lang erfaring. og når han så hunden min for første gang mente han pelsen var tørr. men etter 2 mnd var jeg å møtte han igjen, og han syns pelsen var kjempe fin Glansfull! Dette er ganske billig, og gis i små mengder. En boks med ølgjær varer i LANG tid
Guest Jonna Skrevet 9. Februar 2007 Rapporter Skrevet 9. Februar 2007 Omega 3 kan jo til en viss grad hjelpe. Jeg er ikke sikker på hvordan det er med tanke på leverfunksjonen (men det vet vell du) Selv gir jeg "omega Nor" ifølge vekten til Blaze så skal jeg gi 5ml for dagen. Og mudien er vell ikke så lagt unna den vekten dem heller.
MarieR Skrevet 10. Februar 2007 Rapporter Skrevet 10. Februar 2007 Tja..om ikke daglivarebutikk-varer virker for skremmende har jeg hørt at solsikke og rapsolje skal være bra både for røyting og pelskondisjon
Mailin Skrevet 10. Februar 2007 Rapporter Skrevet 10. Februar 2007 jeg har prøvd 1 barneskje soya olje (mye diskusjoner rundt dette) og 1 ts Ølgjær. Dette fikk jeg et tips om fra en hundekar med lang erfaring. og når han så hunden min for første gang mente han pelsen var tørr. men etter 2 mnd var jeg å møtte han igjen, og han syns pelsen var kjempe fin Glansfull! Dette er ganske billig, og gis i små mengder. En boks med ølgjær varer i LANG tid Gir du dette hver dag? regner egt med det, men må bare høre for sikkerhets skyld;)
Bee Skrevet 10. Februar 2007 Rapporter Skrevet 10. Februar 2007 Hva med Salmopet? En hund av din str skal ha 10 ml pr dag. Våre får dette hver dag og har super pels, men det er en annen rase, selv om jeg vet også andre raser som nyter godt av Salmopet.
softis Skrevet 10. Februar 2007 Rapporter Skrevet 10. Februar 2007 Jeg bruker en omega-3 olje som jeg fikk av dyrlegen. Den er ganske billig i hestepakning. Ingen forskjell på innholdet, bare at det er en mye større og mindre lemplig boks. Heller det da over på en flaske. Og hun har mye mere glansfull pels en før. Du kan jo spørre dyrlegen din
Wanderlust Skrevet 10. Februar 2007 Rapporter Skrevet 10. Februar 2007 Gir du dette hver dag? regner egt med det, men må bare høre for sikkerhets skyld;) Ja jeg gjør det, sånn nesten dvs. ikke Hveeer dag.
Nirm Skrevet 10. Februar 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 10. Februar 2007 Takker. Får forsøke oss litt fram også. Så finner vi sikkert noe som fungerer bra.
Lille My Skrevet 17. Februar 2007 Rapporter Skrevet 17. Februar 2007 HEMOVITAL - noe vi har brukt på våre hunder - gir kjempeblank og flott pels Ser at V&H har noe de kaller "blodpulver" og vil anta at det er noe av det samme. 1-2 teskjeer strøes på maten.
Shilamon Skrevet 17. Februar 2007 Rapporter Skrevet 17. Februar 2007 Vi har en hund med håpløs pels, tynn, tjafsete, tørr og glansløs. Hun gikk en periode på Efavet (kapsler, inneholder nattlysolje tror jeg det er) og hun ble merkbart bedre. Mindre tørr og litt mindre tjafsete. Også mindre flass. Men ølgjær og olje kan jeg tenke meg er bra da det gri både olje og vitamintilskudd:)
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar