Gå til innhold
Hundesonen.no

NBFK arrangere LP stevne 6.mai


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Norsk Belgisk Fårehundklubb, avd. Trøndelag inviterer til lydighetsstevne – alle klasser.

Søndag 6. mai 2007 v/Skjetlein landbruksskole, Leinstrand.

Dommer: Jon G. Olsen

Påmelding til:

NBFK, avd. Trøndelag, v/Wenche Aas Myhren, Vangsmo,7540 Klæbu, eller e´mail [email protected]

Påmeldingsavgift kr 310,-

Betales til konto 0530.15.75000, og sendes til ovennevnte adresse.

Påmeldings –og betalingsfrist 10. april 2007

Det beregnes 50% tillegg ved for sen betaling

Det tas forbehold om dommerendring.

Kontaktperson: Wenche Aas Myhren, tlf. 92 63 90 5

--------------------------------------------------------------------

Noen som kommer? Jeg er hvertfall der som tilskuer! :P

Skrevet
Hvis noen er flinke til å overtale meg så kan det hende at jeg konkurrerer, hihi.

Jeg er ikke så flink til å overtale, men jeg synes alikevel at du skal prøve deg :innocent: Litt konkurransetrening er sunt :)

Skrevet

Pøh, jeg har så godt som meldt deg på! :P Fine omgivelser å debutere i hvertfall, MYE mindre hunder og stress enn på NKK trondheim, men nå takkler jo Tinka slikt bra da :innocent:

Så JA, du skal konkurere her :)

Skrevet

Hadde vært morsomt å dratt for å se. Fin miljøtrening for lille Decoy hadde det vært også. Så det er godt mulig vi tar turen dit :innocent: .

Skrevet
Hadde vært morsomt å dratt for å se. Fin miljøtrening for lille Decoy hadde det vært også. Så det er godt mulig vi tar turen dit :innocent: .

Det håper jeg virkelig dere gjør :)

  • 2 weeks later...
Guest Christine
Skrevet
Oi, når så mange "kjente" skal dit tørr ikke jeg starte. ;)

Hahaha, da er vi to! :wub:

Guest Christine
Skrevet
Vi kan melde oss på alle sammen, så blir vi så mange at vi får en egen fellesdekk! Selv om det er bedre at Tinka ligger ved siden av ukjente hunder, hehe.

Haha, fellesdekk med Tinka? Slik at Milo skal jumpe opp og hive seg på Tinka mener du? :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...