Gå til innhold
Hundesonen.no

NBFK arrangere LP stevne 6.mai


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Norsk Belgisk Fårehundklubb, avd. Trøndelag inviterer til lydighetsstevne – alle klasser.

Søndag 6. mai 2007 v/Skjetlein landbruksskole, Leinstrand.

Dommer: Jon G. Olsen

Påmelding til:

NBFK, avd. Trøndelag, v/Wenche Aas Myhren, Vangsmo,7540 Klæbu, eller e´mail [email protected]

Påmeldingsavgift kr 310,-

Betales til konto 0530.15.75000, og sendes til ovennevnte adresse.

Påmeldings –og betalingsfrist 10. april 2007

Det beregnes 50% tillegg ved for sen betaling

Det tas forbehold om dommerendring.

Kontaktperson: Wenche Aas Myhren, tlf. 92 63 90 5

--------------------------------------------------------------------

Noen som kommer? Jeg er hvertfall der som tilskuer! :P

Skrevet
Hvis noen er flinke til å overtale meg så kan det hende at jeg konkurrerer, hihi.

Jeg er ikke så flink til å overtale, men jeg synes alikevel at du skal prøve deg :innocent: Litt konkurransetrening er sunt :)

Skrevet

Pøh, jeg har så godt som meldt deg på! :P Fine omgivelser å debutere i hvertfall, MYE mindre hunder og stress enn på NKK trondheim, men nå takkler jo Tinka slikt bra da :innocent:

Så JA, du skal konkurere her :)

Skrevet

Hadde vært morsomt å dratt for å se. Fin miljøtrening for lille Decoy hadde det vært også. Så det er godt mulig vi tar turen dit :innocent: .

Skrevet
Hadde vært morsomt å dratt for å se. Fin miljøtrening for lille Decoy hadde det vært også. Så det er godt mulig vi tar turen dit :innocent: .

Det håper jeg virkelig dere gjør :)

  • 2 weeks later...
Guest Christine
Skrevet
Oi, når så mange "kjente" skal dit tørr ikke jeg starte. ;)

Hahaha, da er vi to! :wub:

Guest Christine
Skrevet
Vi kan melde oss på alle sammen, så blir vi så mange at vi får en egen fellesdekk! Selv om det er bedre at Tinka ligger ved siden av ukjente hunder, hehe.

Haha, fellesdekk med Tinka? Slik at Milo skal jumpe opp og hive seg på Tinka mener du? :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...