Gå til innhold
Hundesonen.no

NBFK arrangere LP stevne 6.mai


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Norsk Belgisk Fårehundklubb, avd. Trøndelag inviterer til lydighetsstevne – alle klasser.

Søndag 6. mai 2007 v/Skjetlein landbruksskole, Leinstrand.

Dommer: Jon G. Olsen

Påmelding til:

NBFK, avd. Trøndelag, v/Wenche Aas Myhren, Vangsmo,7540 Klæbu, eller e´mail [email protected]

Påmeldingsavgift kr 310,-

Betales til konto 0530.15.75000, og sendes til ovennevnte adresse.

Påmeldings –og betalingsfrist 10. april 2007

Det beregnes 50% tillegg ved for sen betaling

Det tas forbehold om dommerendring.

Kontaktperson: Wenche Aas Myhren, tlf. 92 63 90 5

--------------------------------------------------------------------

Noen som kommer? Jeg er hvertfall der som tilskuer! :P

Skrevet
Hvis noen er flinke til å overtale meg så kan det hende at jeg konkurrerer, hihi.

Jeg er ikke så flink til å overtale, men jeg synes alikevel at du skal prøve deg :innocent: Litt konkurransetrening er sunt :)

Skrevet

Pøh, jeg har så godt som meldt deg på! :P Fine omgivelser å debutere i hvertfall, MYE mindre hunder og stress enn på NKK trondheim, men nå takkler jo Tinka slikt bra da :innocent:

Så JA, du skal konkurere her :)

Skrevet

Hadde vært morsomt å dratt for å se. Fin miljøtrening for lille Decoy hadde det vært også. Så det er godt mulig vi tar turen dit :innocent: .

Skrevet
Hadde vært morsomt å dratt for å se. Fin miljøtrening for lille Decoy hadde det vært også. Så det er godt mulig vi tar turen dit :innocent: .

Det håper jeg virkelig dere gjør :)

  • 2 weeks later...
Guest Christine
Skrevet
Oi, når så mange "kjente" skal dit tørr ikke jeg starte. ;)

Hahaha, da er vi to! :wub:

Guest Christine
Skrevet
Vi kan melde oss på alle sammen, så blir vi så mange at vi får en egen fellesdekk! Selv om det er bedre at Tinka ligger ved siden av ukjente hunder, hehe.

Haha, fellesdekk med Tinka? Slik at Milo skal jumpe opp og hive seg på Tinka mener du? :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...