Gå til innhold
Hundesonen.no

hvorfor snur hunder rompa til?


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lagde en ny tråd, fordi den andre dreide seg bare om tisper.

Men flere hunder gjør jo dette, både hanner og tisper. Jeg har hørt at da stoler de på deg, men hva er egentlig sant?

F.eks om den skal kose, så vender den rompa til.

Skrevet

Det brukes nok litt forskjellig i forskjellige situasjoner. I kossammenheng er det sikkert deilig å bli klødd på rompa, samt at hodet vender slik at det er lett å unnslippe hvis ønskelig samtidig som hunden har kontroll på hva som skjer rundt.

I møte med andre hunder gjør min tispe dette ofte, men da for å signalisere overlegenhet. Spesielt mot valper. Hun vender dem rompa/vender seg bort for å signalisere at hun har kontrollen og bestemmer hva som er tillatt av lek fra valpen. Det er et tegn på at hunden viser sin dominans, men samtidig avventende lekatferd. hun snur seg igjen så fort valpen har roet seg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...