Gå til innhold
Hundesonen.no

Rar oppførsel


Kiara06

Recommended Posts

Skrevet

I noen dager nå så har Kiara snudd rompa til meg hver gang jeg koser med henne. Hun legger halen til ene siden også. Så dette sist rett før hennes første løpetid, men neste skal jo ikke komme før i mai ca.

Hva kan dette være da?

Skrevet

det kan være at hun fæler seg brunstig. hesten på stallen en gang, gjorde slik til valakkene og hun skulle i ha brunst før mange mnd. Så det kan godt være det.

Skrevet

Alle hundene jeg har hatt, har snudd rumpa til når vi skal kose :) Har hørt at det er ett tegn på at de stoler på deg, men jeg vet nå ikke jeg.. :unsure: Men det er vel digg å bli klødd og massert på rumpa :wub:

Skrevet

Min (tispe) gjør også det. Tror hun syns det er godt å bli gnudd ved halerota. Vi har besvart hennes invitter og sikkert forsterket det. Under løpetiden er hun ekstra hypp på kosing bak. Hun rygger da inntil og står å tråkker med bakbeina og kneiser med hodet når hun blir klødd :rolleyes:

Men, hun bruker også dette når hun koser med fremmedfolk. Først skal hun opp i ansiktet og hilse ordentlig. Så setter (legger) hun seg ned med rumpa til for å bli strøket på. Tror dette siste er mer et dempende signal... En måte å vise at hun har vennlige hensikter, kanskje?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...