Gå til innhold
Hundesonen.no

For voldsom lek?


Hildestj

Recommended Posts

Skrevet

Har skrevet tidligere her angående problemet mitt, men fant ikke tråden igjen. Vi går regelmessig tur med en rottweiler og en Dogo Canario. Rimelige store hunder iforhold til min jack russel terrier. Nå lurer jeg på om jeg må slutte å ha min hund sammen med disse. Har alltid trodd det var min hund si feil, at hun var for dominerende for sta. Men har observert nøye, og har funnet ut at det er slett ikke henne som ypper opp til bråk. Cindy, som min JRT heter, viser sterke dempende signaler til de andre hundene. Men de overser dette totalt ov er "på henne" hele tiden. De er begge unghunder, og det er Cindy også. Men de er svært klumsete, og skal hele tiden smånafse på cindy, overfalle henne og lignende. Cindy vil selvfølgelig forsvare seg da, og få dem bort. Men de gir seg ikke, skal bare bite henne, og deise henne i bakken. Hun leker kjempefint med andre hunder, men disse vil virkelig plage henne. Bør jeg slutte å gå tur sammen med disse hundene? Cindy er ikke den som gir seg heller, så jeg er redd hun kommer til å bli skadet en dag. Hun hyler til noen ganger.

Skrevet

Jeg tror jeg ville ha midlertidig sluttet å være deres turkamerater. Unghunder kan være litt usikre på seg selv, hvordan de skal oppføre seg osv, særlig når de er sammen med andre unghunder eller valper.

Om noen måneder har de kanskje modnet litt og vil egne seg bedre som lekekamerater for hunden din. :D

Skrevet

Helt klart! Hvis din hund prøver å dempe gemyttene, og dette ikke tas til følge av ungjyplingene, er nok din magefølelse den du bør følge her...

Jeg vet ihvertfall med meg selv, at dersom min hund oppførte seg bøllete mot en mindre hund, ville jeg satt inn tiltak for å dempe dette for fremtiden *for MIN hund sin del*, ikke minst <_<

Dere kan sikkert fint gå turer sammen, men det forutsatt at dere alle er enige om at hundene (spesielt de store, bøllete) trenger en leksjon -eller ti om hvordan beherske seg i omgang med andre hunder. Ta hundene i bånd neste gang, og tren kontakt/lydighet med hverandre som forstyrrelse :D Bedre anledning til generalisering av lydighet finnes vel neppe? :rolleyes:

Skrevet

Ja, jeg tror magefølelsen din er korrekt. Det er jo sagt at man skal være forsiktig å la sin egen unghund omgås med andre unghunder. Dette fordi de er ikke ferdig "opplært" på hverandres signaler. Og en hund som gir "korrekte" signaler kan ende opp med å tro at det er feil signaler denne gir ut... og dermed ty til andre mindre hyggelige "signaler" :D

Jeg ville funnet noen eldre, stødige hunder å vankes med. Slik at hunden din kan få beskjed når den skal få beskjed og motta respekt når den demper...

Jeg tror egentlig ikke at det er den største faren for skade, ikke fysisk.. Men mer på det psykiske plan, mtp at signalene til hunden din tydeligvis ikke blir respektert av de andre hundene..

Lykke til!

Skrevet

Jeg ville også sluttet å møte dem, plutselig blir hunden din skadet og da kommer du til å angre på at du ikke gjorde det før. :D

Jeg har tatt ut hunden min fra lek med en Schafer fordi den er for voldsom for min hund med skade i bekkenet, forklarte det på en fin måte og eier forstod det :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...