Gå til innhold
Hundesonen.no

Kangal


Rosin

Recommended Posts

Skrevet

Det er en kennel på Lillehammer som har Kangalhunder,

Kennel Kahraman - Miss H P Michaelsen, Gamlevn. 157, 2600 Lillehammer, Norway, Tel No: ++ 47 61 25 82 70

  • 8 months later...
Skrevet

Beklager å måtte dra opp en gammel tråd, men jeg så ikke svaret før nå. Jeg fant ikke noe om Kennel Kahraman på nettet, men vet du om det er "ekte" kangal de avler på, eller er det "bare" anatolsk gjeterhund?

Skrevet
Beklager å måtte dra opp en gammel tråd, men jeg så ikke svaret før nå. Jeg fant ikke noe om Kennel Kahraman på nettet, men vet du om det er "ekte" kangal de avler på, eller er det "bare" anatolsk gjeterhund?

Anatolsk gjeterhund og Kangal er vel det samme. Kangal er vel bare "folkenavnet" og inkluderer diverse varianter av uregistrerte hunder.

På SBHKs side er det oppført en kennel, men vet ikke om de er aktive lenger, siden er ihvertfall nede. www.attilakangals.se

Og så fant jeg denne: http://www.kangalklubb.se/

Skrevet

Takk for svar. Viste ikke at de hadde raseklubb i Sverige :)

Ang. kangal vs anatolsk gjeterhund så er det mange som hevder at kangalen er en ren, gammel tyrkisk rase mens anatolsk gjeterhund er en moderne miks (produsert utenfor tyrkia) av forskjellige vokterhundtyper. Det er heller ikke alle kennelklubber som anser de som samme rase. På flere rasesider har anatolsk gjeterhund og kangal hver sin raseprofil, hvor de skiller seg fra hverandre i utsende, størrelse og gemytt. Jeg antar at kangalen etterhvert kommer til å bli anerkjent som egen rase, også i Norge.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Av nysgjerrighet - hvilket materiale er det snakk om? Og er bilfestene belastningstestet/kollisjonstestet?
    • Flyttet til Kjøp og salg - Næringsdrivende. -moderator
    • Hei alle sammen! Jeg driver en liten nettbutikk som heter ÅlesHund, og vi lager vanntette hundebånd, kobbel og halsbånd for hånd her i Ålesund. Alt er laget i BioThane — et materiale som tåler regn, gjørme, saltvann og alt annet norsk vær kan by på. Bare tørk av, og båndet er som nytt. Ingen lukt, ingen fukt. Vi har blant annet: 🔸 Klassisk hundebånd 🔸 Håndfri kobbel (perfekt for jogging og tur) 🔸 Justerbart multifunksjonelt belte 🔸 Lang treningsline (5–15 meter) 🔸 Halsbånd med spenne eller klips Du velger selv farge, lengde, bredde og type karabinkrok — alt tilpasses din hund. ✅ Fri frakt over 1099 kr ✅ 10% rabatt ved kjøp av 2+ produkter Ta gjerne en titt: https://aleshund.no (https://aleshund.no/) Spør gjerne hvis det er noe dere lurer på! 😊
    • Hei!  Vet ikke om dette er riktig kategori, men prøver uansett.  Selma trenger hjelp til å få inn litt penger til korsbåndsoperasjon. All info står inne på spleisen. Gjerne del lenken i sosiale medier, det settes utrolig stor pris på. Selma er det absolutt viktigste jeg har og jeg er så takknemlig for all hjelp som kommer vår vei.  Det eneste jeg kan gjøre nå er å be om hjelp litt over alt, selvom jeg gjerne skulle klart alt selv.  Spleis.no/selma Beklager på forhånd hvis dette ikke er riktig kategori 
×
×
  • Opprett ny...