Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke fôr har dere prøvd og ikke fornøyd med?


Renate A

Recommended Posts

Hvilke fôr har dere prøvd og ikke fornøyd med?

Jeg har brukt:

Pedigree Pal = Liten matlyst, rød avføring og masse ørebetennelser, tørr hud og fylte analkjertler.

Nutra nuggets= Nektet å spise det etter en uke, så vi måtte gi bort sekken.

Nå går hun på Specific og har gjort det i over 1år og jeg er kjempe fornøyd. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har prøvd padigree pal , mye avføring, løs mage dålig i pelsen.

Eukanuba, eksem . Fikk høre at det faktisk var stoffer i foret som kunne gi hundene kreft da jeg var på kurs.

Troll , eksem og dårlig i pels.

Købers(ikke siker på hvordan det skrives) dårlig matlyst, eksem.

Nå går det i labb her å det har vert bra for begge hundene, bra avføring, ike eksem og fin pels.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vi bruker royal canin, er fornøyd med det.

har prøvd labb ble mye avføring av det og ikke minst altid bløtt så det sluttet vi fort med.

prøvd hills men hundene vil ikke ha det (i så fall skal de være skikkelig sultne)

ekanuba skal vi no prøve på samojeden (har vunnet en 15 kg sekk med for) kan liksom ikke si nei til en hel sekk gratis så vi får se på henne hvordan det går. går vekten opp igjen så går vi tilbake til royal canin.(den hunden legger så lett på seg)

for fra vanlige butikker har vi aldri brukt(da skal det være skikkelig krise) men har vi ikke råd til for så får vi krite så har ikke det så gale på den måten. :lol: (snill butikk eier som vi kjenner :lol: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Jeg har brukt Eukanuba, men det likte ikke hunden.

Nå bruker jeg Hill's og det er flott! Hill's har jo også det nye greiene i valpefôret sitt. DHA, det er visst noen spesielle oljer som hjelper til med å utvikle hjernen og synet på små valper (og kattunger).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...