Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp og løpetispe


belgerac

Recommended Posts

Skrevet

Den høyløpske frøkna mi fikk besøk av en liten firbent tass på 16 uker idag.

Da lille tassen var blitt varm i trøya viste han voldsom interesse for bakdelen hennes. Han luktet leeeenge og slikket henne "der du vet" :) Hun stilte seg villig opp og lot han drive

Er det vanlig at valper viser interesse på en slik "voksen" måte, liksom?

Reagerer alle valper slik på løpetisper, eller er dette noe som hann-valper gjør? *kan ikke huske at min gjorde det, -eller om hun var i kontakt med løpetisper overhodet..*

Skrevet

Tispa mi har hatt overflod av kjønnshormoner og har i følge alle hannhunder luktet deretter... Hun har blitt vist enorm interesse for fra 14 uker gamle valper, og fire-fem-seks måneder gamle hannhunder har ridd på henne. Alle gangene uten at hun har hatt løpetid eller nettopp blitt ferdig med den.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...