Gå til innhold
Hundesonen.no

Instruksjoner på produkter


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Med tanke på de rettskjennelsene som tidligere er postet her på sonen er det kanskje ikke så rart at produsentene forsøker å helgardere seg:

> In case you needed further proof that the human race is doomed

> through stupidity, here are some actual label instructions on consumer

goods.

>

>

> On Tesco's Tiramisu dessert (printed on bottom) --

> "Do not turn upside down."

> (well...duh, a bit late, huh!)

>

>

> ==========================

>

> On Sainsbury's peanuts --

> "Warning: contains nuts."

> (talk about a news flash)

>

> ===========================

>

>

> On Boots Children Cough Medicine --

> "Do not drive a car or operate machinery after taking

> this medication."

> (We could do a lot to reduce the rate of construction accidents

> if we could just get those 5 year-olds with head-colds off those

> bulldozers.)

>

>

> ==========================

>

>

> On Marks & Spencer Bread Pudding --

> "Product will be hot after heating."

> (...and you thought????...)

>

>

> =======================

>

>

>

> On a Sears hairdryer --

> Do not use while sleeping.

> (That's the only time I have to work on my hair.)

>

> ====================================

>

>

> On a bag of Fritos --

> You could be a winner! No purchase necessary.

> Details inside.

> (the shoplifter special?)

>

>

> ===========================

>

> On a bar of Dial soap --

> "Directions: Use like regular soap."

> (and that would be???....)

>

>

> ============================

>

>

> On some Swanson frozen dinners --

> "Serving suggestion: Defrost."

> (but, it's just a suggestion.)

>

>

>

> ========================

>

> On packaging for a Rowenta iron --

> "Do not iron clothes on body."

> (but wouldn't this save me time?)

>

>

>

> ==============================

>

> On Nytol Sleep Aid --

> "Warning: May cause drowsiness."

> (..I'm taking this because???....)

>

>

> ==============================

>

>

> On most brands of Christmas lights --

> "For indoor or outdoor use only."

> (as opposed to what?)

>

>

> ==========================

>

> On a Japanese food processor --

> "Not to be used for the other use."

> (now, somebody out there, help me on this. I'm a bit curious.)

>

>

> ==============================

>

> On an American Airlines packet of nuts --

> "Instructions: Open packet, eat nuts."

> (Step 3: say what?)

>

>

> ===========================

>

> On a child's Superman costume --

> "Wearing of this garment does not enable you to fly."

> (I don't blame the company. I blame the parents for this one.)

>

>

> ========================

>

> On a Swedish chainsaw --

> "Do not attempt to stop chain with your hands or genitals."

> (Oh my God..was there a lot of this happening somewhere?)

>

>

Skrevet

Latterlig! :Laugh: Vi kjøpte en switch til PC-en, og på pakka stod det: "Do not attend to eat". Søren! Vi som kjøpte den PC-delen for å ha den til middag. :rolleyes: Hva skal vi spise nå?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...