Gå til innhold
Hundesonen.no

Ligg med hode i bakken


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte jeg skulle klikke fram hode i bakken under ligg i dag, men så endte det med at hun gav meg atferden rull rundt istedet. (her er forresten en video av det)

Jeg fortsatte å klikke for rull rundt ettersom Blaze er på vei til å løsne når det gjelder å bli klikkerklok, men jeg må finne en annen løsning på hvordan jeg skal få hode hennes ned. Å vente henne ut nå tror jeg bare blir rull rundt istedet. Hun er target trent, men bare ved å trampe. Hun er ikke så glad i å sette nesen på den og når hun gjør det så blir det mer slikk (noe som vist er en typisk AK atferd å få fram)

Noen som har noen andre forslag? Jeg føler ikke hun helt er på det stadiet jeg kan vente henne ut for lenge, da blir hun bare frustrert.

Skrevet

Ett förslag som du kan testa, är att få henne att lägga ner huvudet på andra saker än marken först, till exempel ditt lår eller en stol. Många hundar erbjuder det beteendet när de tigger tex. Om hon inte gör det kan du ju försöka locka eller uppmuntra henne att göra det med handen.

Skrevet
Ett förslag som du kan testa, är att få henne att lägga ner huvudet på andra saker än marken först, till exempel ditt lår eller en stol. Många hundar erbjuder det beteendet när de tigger tex. Om hon inte gör det kan du ju försöka locka eller uppmuntra henne att göra det med handen.

Takk for tipse. Jeg får prøve litt senere i kveld ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...